S výbornou výchozí pozicí před jarním play off je spokojený i trenér Martin Seemann:  "Podzimní sezona se nám vydařila v extralize i evropském poháru, ukázala nám, že jako tým jdeme po dobré společné cestě. I když budeme hrát i halovou extraligu, prioritou je jaro venku a boj o český titul i další start o jedno evropské klubové patro výše, kam jsme si v domácím evropském poháru vybojovali postup."

HC 1972 Rakovník - HC 1946 Praga 3:1 (1:0)

Úvodní nápor domácích slavil úspěch už v 18. minutě, kdy skóre otevřela z odraženého míčku Mánková. V dalším vyrovnaném průběhu se hra přelévala ze strany na stranu, Rakovník dvakrát podržela při sérii trestných rohů gólmanka Wittmannová, a tak se stav měnil znovu ve prospěch HC 1972, když se svojí příslovečnou dravostí prosadila před brankou Pragy Přibíková na 2:0.

Utkání zdramatizovala v 53. minutě kontaktní brankou Tůmová, ale Rakovničanky už si těsný náskok pohlídaly a navíc je uklidnila i přesná trefa Vorlové. "V předchozím kole jsme uhráli vítězství v nekompletní sestavě v Hradci, a ani tentokrát jsme nebyly v optimální sestavě, ale snažíme se prosadit týmově a dodrženou taktikou. Ta dominovala i dnes, ale dokázali jsme se třikrát prosadit a navíc nám pomohla brankářky Wittmannová super zákroky při trestném rohu," byl se třemi body i výkonem spokojený trenér Martin Seemann.

Sestava HC 1972: Wittmannová - Tománková, Somolová, Holubová, Havlová, Křikavová, Ohnemichlová, Vorlová, Kantoříková, Jirkovská, Mánková, Matoušková, Stehlíková, Přibíková, Růžičková, Jirkovská. Trenér Martin Seemann.

Tomáš Vyskočil
Výhru v derby trefil v prodloužení Vyskočil, Rakovník už ale není první