HC 1972 Rakovník - Slavia Hradec Králové 3:2 (0:2)

Pomalejší rozjezd v prvním poločase využily soupeřky k dvoubrankovému náskoku zásluhou dvojice nahrávačky Smitkové a střelkyně Švenkové, ale po přestávce se rakovnický stroj rozjel naplno a brankami V. Matouškové po asistencích Vorlové a rozhodující trefou Hudečkové dokázal otočit výsledek a oplatit tak Hradci dvě poslední porážky z venku i z haly.

HC 1972 Rakovník - Bohemians Praha 4:3 (2:0)

Vítězky předvedly dva gólově vyrovnané poločasy, ale v tom druhém inkasovaly tři branky a strachovaly se o výsledek. Naštěstí v dramatickém duelu Bohemians přestřílely zásluhou dvou gólů B. Polcarové, jednoho V. Matouškové, která se tak vedle precizní obranné činnosti stala i nejlepší rakovnickou víkendovou střelkyní, a Hudečkové.

Asistence si připsaly Škrancová, Čermáková a Kříženecká, která úvod do extraligy okomentovala:
„Úvodní zápasy potvrdily vyrovnanost týmů, jedině Slavia Praha porazila Hostivař vyšším rozdílem, jinak ostatní výsledky byly těsné a jsme rády, že máme šest bodů.“

HC 1972 Rakovník: B. Matoušková - V. Matoušková, Škrancová, Čermáková, Vorlová, Křikavová, B. Polcarová, Z. Polcarová, Hudečková, Hanzlová, Knorová. Hrající trenérka Karolína Kříženecká.

MIROSLAV KOLOC