V tvrdé konkurenci borců Slavie Praha a zahraničních klubů z Německa a Itálie se do ní probojovaly už jen opory rakovnického HC 1972 gólman Pavel Hraba a obránce Josef Dašek.

Na lipské palubovce, na které se konalo první mistrovství světa v halovém hokeji, kde skončili Češi osmí, se česká reprezentace postupně utkala s Ruskem, Polskem, Anglií a Lipskem, probojovala se až do finále, ve kterém porazila Poláky 8:5.

Ve všech utkáních hrál Josef Dašek, jenž si mimo vzorné obranné práce připsal i asistenci a branku, Pavel Hraba hájil českou branku ve vítězných duelech s Lipskem a Anglií.

„Turnaj byl v rámci přípravy na MS, čeká nás ještě soustředění v Německu a duely s Australany. V Lipsku jsme se zlepšovali zápas od zápasu, k čemuž přispěly i výborné rozbory hry podle videozáznamu.

Všechny duely byly hodně vyrovnané, mně se zpočátku vydařilo pár důležitých zákroků, skvěle fungovala spolupráce a komunikace s obranou. Cíl pro MS? Na posledním šampionátu ve Vídni byli Češi čtvrtí, takže snem je medaile, bronz by byl fantastický,“ uvedl pro Rakovnický deník Pavel Hraba.

MIROSLAV KOLOC