Utkání tradičních rivalů přineslo více než šesti desítkám diváků kvalitní sport a dramatickou podívanou až do úplného závěru a nejtěsnější výhru pro domácí. Druhé střetnutí semifinále, které se hraje na dva vítězné zápasy, se odehraje v Praze 29. května a Rakovník v něm může potvrdit své finálové ambice.

Ve druhém boji o finále extraligy remizovala Slavia Hradec Králové s SK Slavií Praha 1:1, na penalty byly úspěšnější favorizované Pražanky.

HC 1972 Rakovník - HC 1946 Praga 1:0 (1:0)

Domácí tlak v prvním poločase vyvrcholil ve 22.minutě. kdy po druhém trestném rohu přesně zamířila za záda Baštové Fojtíková na 1:0.Rakovník měl míček častěji na svých hokejkách, k brance se probila Římalová, v šanci se po rychlém brejku objevila hanzlová, ale poločasové skóre se už neměnilo.

Po přestávce se s krátkými přihrávkami vytratila u domácích i přesnost a Praga zesílila tlak na branku Matouškové. Ta dvěma výbornými zákroky tým podržela, navíc ji jednou zastoupila na brankové čáře Čermáková po pokusu Kyndlové a vyrovnání zabránila i za cenu bolestivého zranění po nastřelení míčkem Polcarová. Ta na druhé straně bekhendovou střelou zahrozila, v následující chvíli však po přestupku putovala v 64. minutě na trestnou lavici. Další střela Haklové ale mířila mimo tyče, naopak po návratu na hřiště mohla Polcarová spolu s Fojtíkovou a Hanzlovou vstřelit gólovou pojistku. V hektickém závěru Rakovník nejtěsnější výhru udržel a udělal tak první semifinálový krok v boji o český titul.

„Utkání bylo vyrovnané, my jsme polevili v druhém poločase a hlavně méně přihrávkami a nepřesnostmi jsme umožnili soupeřkám dostat se do šancí. Celkově však holky splnily to, s čím do zápasu šly, a hrály jako tým dopředu i dozadu. S výkonem a výsledkem jsem spokojený, věřím, že v Praze postup dokážeme potvrdit, “ uvedl pro Rakovnický deník bezprostředně po utkání trenér Radek Ostaš.

HC 1972 Rakovník: B. Matoušková - Predmeská, Škrancová, Brotánková, Čermáková, Knorová, B. Polcarová, Křikavová, Vorlová, Fojtíková, T. Matoušková, Římalová, Holubová, Hudečková, Hanzlová, Wittmannová. Trenér: Radek Ostaš.