HC 1972 Rakovník - Rosco Budapešť HC
5:2 (3:1)

Rakovničtí pozemkáři střídali v prvním poločase lepší okamžiky se špatnými nahrávkami, kazilo se hodně, když se hrálo středem. Bylo těžké se prosadit v kruhu, protože se velkou část zápasu hrálo proti pozorné maďarské obraně. První branka tedy padla až z trestného rohu, když přímou střelu, která šla nakonec po zemi, tečoval Šára. Když další šance končily většinou před kruhem, Maďaři zvýšili aktivitu dopředu a výsledkem byl trestný roh. Ten se sice podařilo nejprve odvrátit, ale míček zůstal ve čtvrtině a po opětovné přihrávce do kruhu soupeři skórovali na 1:1. Do poločasu ještě Jahoda perfektně zpracoval vysoký dlouhý lob, prosadil se přes obránce a poslal míč po zemi k tyči podél vybíhajícího brankáře. Třetí branka padla opět po dlouhém lobu, který využil nabíhající Martin Seemann, potáhnul ho do kruhu, nahrál Šárovi a ten střílel za ležícím brankářem - 3:0.
První branku ve druhém poločase vstřelili Maďaři, naši obránci zaspali a Jan Seemann neměl šanci, protože střelec měl dost času na střelu zblízka. Na 4:2 zvýšil Rakovník po spolupráci Šáry s Benešem. Postup do finálové části zpečetil pátou brankou Hejda.
Spokojený byl i trenér Hraba: „Utkání nás stálo sice víc sil, než jsem čekal, ale nedopustili jsme žádné překvapení na náš účet. Kluci jsou na poslední a nejdůležitější zápas dobře naladěni, jsme bez zranění a máme více času na regeneraci. Maséři mají napilno.“
Sestava HC 1972: J. Seemann - Dašek, Ostaš, Prchal, Hudeček, Gregor, Jahoda, Jungmann, Hlína, Šára, Hejda, M. Seemann, Beneš, Bouma, Hornof, hrající trenér Pavel Hraba.

MIROSLAV KOLOC