Rakovník – Slavia Praha 3:7

Duel prvního s druhým začal lépe pro domácí, kteří byli aktivnější a po zásluze otevřeli Tranem skóre utkání na 1:0. Slavia, která chce v letošním ročníku rozhodně vrátit český titul do Edenu, začala být postupně rychlejší, tvořivější i přesnější a když Capouch otočil těsně před přestávkou stav na 1:2, šlo se hostům daleko lépe do druhého poločasu.

Právě na jeho začátku došlo k sešívanému k.o., když během patnácti minut Slavia z hokejek Zuny, Kacbala a Babického odskočila až na 1:5. Pak sice Martin Seemann přidal do rakovnické sbírky další úspěch z trestného rohu, ale vzápětí neproměnil penaltu a při následné rakovnické power play Slavia zkušeně pojistila náskok na 2:7. Poslední slovo měl třetí brankou Skála, ale už jen korigoval zasloužené vítězství soupeře z Edenu.

„Po sérii šesti podzimních výher jsme tentokrát dobře začali i první poločas, ale postupně jsme ztráceli, soupeř byl lepší zejména po přestávce, kdy nás definitivně přehrál. My jsme navíc šance nevyužili včetně trestných rohů i penalty. Podzimní část je ale pro nás pozitivní, soutěž máme výborně rozjetou, jsme těsně na druhém místě a navíc se nám daří zapojovat víc mladých hráčů, kteří sbírali cenné zkušenosti i v tomto utkání,“ okomentoval poslední zápas i podzimní část extraligy trenér rakovnického mužstva Pavel Hraba.

HC 1972 Rakovník: J. Seemann – Kopřiva, Branšovský, Krejčí, Ostaš, Jan Trejbal, Josef Trejbal, Jahoda, Skála, Tran, Opelka, Prokop, Klaban, Karafiát, M. Seemann. Trenér Pavel Hraba.