Evropský šampionát v pozemním hokeji se kvapem blíží, kdy přesně by se měl konat?
Evropský pohár EuroHockey Champions Challenge I se uskuteční na Městském stadionu v Rakovníku 6. – 9.6.2014.

Jaké týmy se v Rakovníku představí?
V této druhé nejvyšší klubové evropské soutěži se kromě domácího HC 1972 Rakovník a také SK Slavie Praha objeví mistři Švýcarska, Irska, Chorvatska, Gibraltaru a Ázerbajdžánu. Rakovník má ve skupině právě švýcarský Rotweiss Wettingen a ázerbajdžánský Akkord HC, své zápasy hraje v sobotu a v neděli shodně od 17 hodin. Závěrečné duely o umístění se pak hrají v pondělí 9.6.

Jak početné výpravy do Rakovníka zhruba dorazí?
Na turnaji bude okolo sto padesáti aktivních účastníků a k tomu musíme přidat hosty z evropské federace, mezinárodní rozhodčí, celkem se na turnaji podílí okolo dvou stovek účastníků. Samozřejmě se o ně musíme postarat se vším všudy včetně dopravy, ubytování, jídla a zázemí, což klade velké nároky na domácí tým organizátorů. Výhodou je, že už máme zkušenosti z podobné evropské akce z roku 2008 z poháru žen. Samozřejmě se akce koná za pomoci Města Rakovník a sponzorů. Určitě nás čekají sportovně a společensky nejen krásné, ale i náročné dny.

Jak jsou na tom Rakovničtí?
HC 1972 Rakovník pod vedením Pavla Hraby si formu ověřil v posledním extraligovém duelu před pohárem proti Hostivaři, který vyhrál 4:1, uzdravil se jeden z nejlepších útočníků Martin Seemann, věřím, že v pořádku bude Hudeček a všichni další, k dispozici nebude pro zranění Jakub Beneš.

Jaké jsou šance na úspěch pro rakovnický tým pod taktovkou Pavla Hraby?
Vyhlídky na výsledky turnaje se špatně odhadují, podle mého budou velmi silní Irové, v naší skupině jsme schopni postoupit mezi nejlepší čtyřku, ale bude to velmi těžké a kluci budou určitě potřebovat hlasivky fanoušků. Ti se třeba se svými týmy sjedou i z Irska, Chorvatska, mocnou podporu bude mít určitě i pražská Slavie. Tímto zveme do hlediště rakovnické příznivce a děti mají do 15 let vstup zdarma.

Na co se mohou diváci těšit? Chystáte pro ně něco?
Pro diváky bude zajištěno kvalitní občerstvení, několik zajímavých stánků se sportovním i jiným zbožím, propagační předměty, v přestávkách zápasů se také představí pozemkářské naděje přímo na hřišti.

Co byste dodal závěrem k blížícímu se turnaji?
Přál bych si, aby se účastníkům evropského poháru v Rakovníku líbilo, užili jsme si pěkný turnaj, diváci aby mohli fandit kvalitnímu rakovnickému výkonu a všechno proběhlo bez zádrhelů. Už teď ale chci moc poděkovat těm, kteří se na přípravě a organizaci podílejí.