Rakovník – Bohemians 8:1

První trefa do klokaní sítě přišla sice už ve 2. minutě z hokejky Bašové, ale pak nastalo dlouhé čekání na další uklidňující branku. Tu vstřelila až těsně před přestávkou Přibíková. Ve druhém poločase se přece jen rozběhl rakovnický brankostroj na vyšší obrátky. Klára Hanzlová, Kopřivová a Vorlová zakončovaly na 5:O, podruhé se pak v zápase prosadily opět Klára Hanzlová a Bašová, na jediný čestný úspěch Bohemians stačila ještě před závěrečnou sirénou odpovědět Daňková.

Rakovník – Hostivař 3:4

I druhé utkání v hale v pražském Edenu začalo lépe pro Rakovník, když na 1:0 střílela Klára Hanzlová, ale Pražanky stačily během jedné minuty poločasové skóre otočit ve svůj prospěch. Ve druhém dějství nejprve opět vyrovnala Klára Hanzlová, ale i další branky přišly v rychlém sledu. Hostivař šla zásluho Hlavaté opět do vedení, na 3:3 vyrovnala Bašová, ale hned vzápětí se Hostivař radovala ze čtvrté branky, která se nakonec ukázala jako rozhodující.

Příčinu prohry viděl v neproměňování šancí i trenér Martin Seemann. „Po jednoznačné výhře nad Bohemians přišlo vyrovnané utkání s Hostivaří. Zápasu by slušela nejvíc remíza, ale my jsme byli horší v produktivitě zakončení,“ glosoval utkání kouč Rakovníka.

HC 1972 Rakovník: Grazová – Bašová, Karolína Hanzlová, Jerijová, V. Matoušková, Ohnemichlová, Vorlová, Bašová, Daňková, V. Kopřivová, Klára Hanzlová, Přibíková, T. Matoušková. Trenér Martin Seemann. 

Miroslav Koloc