Praga – Rakovník 3:1

Nepříjemně studené a větrné podzimní počasí úrovni zápasu neprospělo, přesto to byl Rakovník, který se po akci Vorlové a dorážce Terezy Matouškové ujal vedení 0:1. Byla to však poslední gólová radost, protože domácí hráčky stihly skóre ještě do poločasu otočit a v druhém dějství náskok a zisk třech bodů potvrdit.

Rakovnické šance zůstaly jen šancemi, léčba střelecké produktivity může úspěšně proběhnout už v sobotu 12. října, kdy od 10 hodin hostí HC 1972 na domácí umělé trávě na Městském stadionu v Rakovníku Slavii Hradec Králové.

K zápasu přidal komentář i rakovnický trenér Josef Ostaš. „Počasí je počasí, my jsme sice dobře kombinovali, ale byli jsme slabší v útočném kruhu před brankou i v zahrávání trestných rohů. Ve hře dopředu chybí dravost Mánkové, pro jarní část už budeme počítat s Klárou Hanzlovou, se kterou by se měla produktivita útoku určitě zlepšit. V loňském ročníku jsme základní část vyhráli, letos na podzim ztrácíme, ale pro play off máme stejné medailové cíle,“ uvedl kouč Rakovníka.

HC 1972 Rakovník: Mrázová – V. Matoušková, Čermáková, Ferštlová, Kolářová, Kar. Hanzlová, Ohnemichlová, Stehlíková, Somolová, Kat. Bašová, Kar. Bašová, Vorlová, Daňková, T. Matoušková, Přibíková, Holubová. 

Miroslav Koloc