V chladném počasí na hranici mrazu byl závod odstartován v deset hodin dopoledne. Na osm pětikilometrových okruhů se vydalo 165 běžců z celé republiky, z toho 11 žen. V kategorii od 50 let (25 účastníků) na těžké trati běžel, jako jediný zástupce našeho regionu, rakovnický Sláva Pilík. „Tempo bylo od počátku rychlejší než před měsícem v Kladně, prvních deset kilometrů mi vyšlo o minutu a půl rychleji (46,30) a na „dvacítce“ jsem byl dříve o tři minuty,“ říká běžec.

Ve druhé polovině závodu ale stejné tempo neudržel a do cíle doběhl v čase 3:42,15 na celkovém 84. místě o šest minut rychleji než v Kladně. Ve své kategorii obsadil 15. pozici (vyhrál Jaroslav Kaše, 54 let časem 2:58,03). Absolutním vítězem celého závodu se stal sedmatřicetiletý Daniel Orálek z Brna (2:30,13 hod.). Mezi ženami vyhrála třiadvacetiletá Veronika Faktorová z Českých Budějovic časem 3:17,52. Závod nedokončilo 18 závodníků. „Chtěl jsem ve Stromovce dosáhnout na metu 3:30 hod., ale nepodařilo se. Dílem za to možná může chladné počasí, ale spíš si myslím, že je to těmi kily navíc, co pořád nosím. A ty se mi shodit před závodem nepodařilo,“ s úsměvem odpověděl na náš všetečný dotaz Sláva Pilík.