Rakovničtí vstoupili do utkání aktivně a hned v úvodu utkání dostali soupeře pod tlak. Vše odstartovala 11. minuta a dvě trefy M. Tvarůžka a M. Sýkory ml., který pak následně proměnil i trestné střílení. Další změnu skóre měl na svědomí Suchý, když po své trefě zvýšil už na 4:0. 

Domácí dokázali také skvěle využít přesilové hry, ve kterých se dvakrát trefil Šíma a navýšil vedení. Po rychlé kombinaci O. Tvarůžka se rakovničtí hráči radovali znovu 7:0. V závěru utkání zpečetili vysokou výhru domácího celku M. Tvarůžek a Hildebrant, kteří stanovili konečný výsledek – 9:0.

„Skvělý výkon bez větších chyb, hráli jsme v dobrém pohybu a nezapomněli jsme na důraz v útoku i ve vlastní obranné třetině. Domácí prostředí je domácí prostředí, uvidíme, jak se bude dařit v prestižním utkání na hřišti v Novém Strašecí a další den hned v Mladé Boleslavi," prohlásil hrající trenér Martin Tvarůžek.

HBC Rakovník: Dvořák – Cafourek, Suchý, Sunkovský, O. Tvarůžek, Tlustý, J. Sýkora, Pospíšil, M. Sýkora ml., Stahl, Šíma, Martínek, Schierl. Gerlich, Hildebrant. Hrající trenér Martin Tvarůžek.

Miroslav Koloc