Závodníky čekaly dva okruhy hezkou krajinou. Už v prvním kopci se zřetelně odpojili od dalších dva Kladeňáci - suverénní Josef Poduška a Metoděj Fikes. Vítěz Poduška v cíli zaznamenal vynikající čas 53,44, Fikes byl ve stejné kategorii od 40 let o více než 2 minuty za ním. Dalším a posledním běžcem, který stlačil čas pod hodinu, byl vítěz nejmladší kategorie do 39 let černošický borec Pavel Ježek (59,59 min.)

Z běžců rakovnického regionu si nejlépe vedl Richard Dvořák, třetí za 1:01,23, který v přímém souboji porazil řevničovského Břízu. Na třetím místě doběhl také rakovnický Miroslav Stehlík a krušovický Josef Beránek, který ovšem nyní prohrál nejen s favoritem Poháru běžců Klosem, ale i dalším svým rivalem Urbancem z Kladna.

Překvapením byla účast rakovnického Miloše Králíčka, který si po lednovém startu na maratonu v Unhošti zatím nepřipsal žádné body do Poháru. Nyní doběhl za vítězem od 60 let Kovárníkem na druhém místě a jelikož těsně o čtyři vteřiny porazil lánského Koblice, zapsal si znovu plný počet bodů do Poháru běžců. Mezi ženami rakovnický region žádnou zástupkyni neměl, tuto kategorii vyhrála Ivana Jedličková z Kladna.