Co vás vedlo k uspořádání boxerského galavečera v Šanově?
Jenšovský: Chceme občas produkovat akce, které lidi vytáhnou od televizí a počítačů a svedou je na jedno místo, kde se budou bavit. Nejen tím, že se na někoho nebo něco dívají, ale i tím, že sami mohou k zábavě přispět. Takže když Radek přišel s nápadem na uspořádání boxu s odvážnými chlapy ze Šanova a okolí, byl jsem samozřejmě pro. Tohle je totiž přesně ten typ sportovně – úsměvného podniku.

Takže jste nad akcí převzali záštitu?
Jenšovský: Kdyby to celé proběhlo jen „pod záštitou" ČSSD, bylo by to dost málo. Galavečer proběhl  „pod rukama" našich lidí, protože na jeho přípravě a realizaci se podílelo cca 10 – 11 členů MO Rakovník a Senomaty.

Proč právě v Šanově?
Červený: Je poměrně složité najít sál, který svými rozměry vyhovuje. Nejde jen o prostor kolem ringu, ale i nad ním. Hostinec U Doutníka tyto parametry splňuje a navíc je Šanov v těsné blízkosti Senomat, odkud sem dorazili další diváci. Ti přijeli i z Rakovníka.

Prozradíte, nakolik je uspořádání takové akce finančně náročné?
Červený: Z prostředků TJ TZ ani ČSSD jsme nepotřebovali ani korunu. Ring jsme přivezli a postavili svépomocí. No a jak v průběhu galavečera správně poznamenal Petr Mendík, náš obvyklý moderátor, získali jsme v Šanově i „generální sponzorku". Je jí paní Šilinková, provozovatelka hostince, která nám nejen zapůjčila sál zdarma, ale i poskytla bezplatné občerstvení pro děti a klienty Domova Na Zátiší Rakovník a dokonce i ceny pro vítěze jednotlivých duelů.

Kolik se sešlo diváků a jak se akce líbila?
Jenšovský: Napočítali jsme 110 diváků všech generací, což je velmi solidní číslo. Podle jejich reakcí v průběhu jednotlivých utkání jsem přesvědčený, že se dobře bavili a věřím, že přijdou i příště.