HC 1972 Rakovník - President Praha 8:3 (5:1)

Už v 5. minutě čaroval svými kličkami Hlína a jeho přesnou přihrávku proměnil nabíhající Šára v rakovnické vedení. O dvě minuty později sice Ostaš penaltu neproměnil, ale gólmana Řezníčka v 8.minutě přelstil Jahoda a na konci první čtvrthodiny se parádně na 3:0 trefil Dašek z trestného rohu. Na 4:0 pak zvyšoval opět Šára, posila z českobudějovického Meteoru, ke konci poločasu pak za hosty snižoval sice Bureš, ale ještě do přestávky odpověděl po individuální akci Jahoda. V druhém poločase tempo hry ze strany domácího týmu trochu opadlo a Trávník snižoval z penalty na 5:2, ale v 53. minutě Dašek opět kraloval při trestném rohu a po přihrávce Jahody o dvě minuty později Jungmann rybičkou vstřelil sedmý gól. Spokojení diváci pak viděli v závěru ještě dvě branky. Nejprve Bureš vstřelil poslední úspěch zlomeného soupeře, poslední slovo měl opět Jungmann. Spokojený byl i trenér Pavel Hraba: „Zápas nám v úvodu sezony vyšel, o góly se rozdělili čtyři hráči ze hry i standardních situací, dařilo se nám herně hlavně v prvním poločasu a naší snahou bude udržet potřebné tempo po celý zápas.“

TJ So. Mnichovice - HC 1972 Rakovník 2:2 (0:0)

Rakovničtí se i na hřišti v Mnichovicích ujali vedení zásluhou Krýsla po přihrávce Jahody, ale domácí přidali na tempu a dokázali zápas otočit na 2:1. Na 2:2 po pěkné kombinační akci celého útoku a Hlínově nahrávce vyrovnal Jahoda a Rakovník pak byl i po zbytek zápasu aktivnějším celkem. Skóre se však už nezměnilo.

HC 1972 Rakovník: J. Seemann - Dašek, Ostaš, Hudeček, Bicek, Jahoda, Hlína, M. Seemann, Jungmann, Šára, Krýsl, Beneš, hrající trenér Pavel Hraba.

Autor: Miroslav Koloc