EMĚ Mělník B – TJ TZ Rakovník 83: 76 ( 44: 25)

Body: Lukáč 22, Karlovec 20, Kůna 14 – Horník 37, Borský 12, Kaše, Láznička a Beneš po 7.

Proti lídru tabulky, který ještě nepoznal porážku, nastupoval Rakovník s očekáváním smrště domácích bodů. To se také v začátku potvrzovalo a domácí si udělali náskok dokonce dvacítky bodů. Zlom ale nastal v průběhu třetí třetiny, kdy obrana Rakovníka předváděla doslova koncert a tým měl vpředu mimořádnou střeleckou přesnost v rukou Horníka. Rakovník třetinu vyhrál a vše se začalo dramatizovat. Boj o výsledek gradoval v poslední části, kdy Rakovničtí postupně dotáhli na rozdíl pouhých dvou bodů, důsledná obrana nedovolila domácím víc, než střely z dálky. Nakonec ale koncovka přála Mělníku, který v závěrečných vteřinách dokázal ještě přidat rozhodující koše.

„Byla to bitva útoků s obranami, které hrály v obou týmech prim. Oproti minulým utkáním se hra naší obrany hodně zlepšila, a také počet trojek (poměr 13:9) jasně svědší o dobré práci zadáků pod košem, kde byla jen malá šance útočníků uspět. Za bojovnost ve druhé půli si určitě všichni zaslouží pochvalu,“ řekl na adresu svých spoluhráčů Jaroslav Borský.

BK Brandýs n. L. B – TJ TZ Rakovník 59: 65 ( 31: 38)

Body: Rajský 24, Jansa 10, Skorkovský 8 – Horník 23, Ptáček 11, Borský 10.

V nedělním utkání na hřišti v Brandýse sice navázali Rakovničtí na svělou hru v Mělníce, ale museli se potýkat s mladým a hodně běhavým týmem domácích. Přesto si udělali náskok 5 – 6 bodů, a ten si udrželi až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Do tabulky si tak připsali třetí vítězství ze šesti odehraných zápasů.

Rakovník: M. Borský, Kaše, Láznička, Ptáček, Beneš, Horník, Rajs, tým vedl: Jaroslav Borský.