Nové Strašecí si z víkendu v Plzni přivezlo 21 branek

Plzeň - Jaký je rozdíl mezi extraligou a první národní ligou? Devět gólů. Tak by se dalo odpovědět po výjezdu novostrašeckých hokejbalistů do Plzně. S domácím týmem v sobotu prohráli 0:9, v nedělním zápase proti Dobřanům byl rozdíl branek stejný – 3:12.

4.2.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Zdeněk Koza

Ostře vstoupili hokejbalisté Nového Strašecí do přípravy. Od pátého ledna sice dvakrát týdně trénují v hale, hokejku ale drželi od podzimní části poprvé. A zápasy v Plzni podle toho vypadaly. Proti Plzni, vedoucímu týmu extraligy, drželi Středočeši dlouho nadějný výsledek. Prohrávali sice od první minuty, ale v první třetině už neinkasovali. Následný vývoj ukázal jasnou převahu favorita. Ten si ve své hale počínal suverénně a nekompletní Strašecí inkasovalo dalších osm branek.

Nedělní duel proti papírově slabšímu soupeři, než je Plzeň, proti Snacku Dobřany, začal o poznání hůře. Šnobl lovil míček z branky v první třetině hned čtyřikrát. Druhou patnáctiminutovku zvládli Strašečtí o poznání lépe a dokázali proti extraligovému celku skórovat. Trefili se Petrus a Lev. Druhý jmenovaný přidal branku ještě v závěrečné třetině. Smůlu měl Lašek, který na poslední třetinu vystřídal v brance Šnobla. Rychle sice inkasoval čtyři branky, ale Veselému dal na dálku jasný signál, že se bude snažit poprat se o místo v dresu A mužstva. Nové Strašecí si tak odvezlo z Plzně celkem 21 branek.

Obě utkání ale odehrálo v nekompletní sestavě. Na lavičce také chyběl Veselý. Dobrou zprávou pro něj může být zdravotní stav Pavla Nemce. Bojovný útočník se už po dlouhodobém zranění zapojil do přípravy a podal svůj standardně dobrý výkon. ,,Svrbí mě nohy, zahrál bych si,“ říkal třiadvacetiletý útočník, když na podzim sledoval zápas jen z tribuny kvůli zraněnému bedrokyčlostehennímu svalu. Na jarní část sezony už s ním ale bude moci Veselý počítat.

Do sestavy se na jaře vrací i Jiří Čížek. I v obraně bude mít Nové Strašecí výraznou posilu. Nyní zbývá už jen jediné, odklidit sníh z Kocourek Arény a pustit se do tvrdé přípravy na hřišti.

Poprvé v roce 2010 nastoupí parta z Kocourku k soutěžnímu zápasu na konci února v Pardubicích. V sobotu 27. února proti Alfě od 17 hodin, v neděli 28. února proti Svítkovu od 14 hodin. V Kocourek Aréně uvidí diváci domácí partu poprvé až 20. března.

FRANTIŠEK KUNA

4.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Hamousův statek zavoněl chlebem i cukrovím už podvanácté.
27

OBRAZEM: Hamousův statek zavoněl chlebem i cukrovím už podvanácté

Diváci, kterých do centra přišel početný dav, se těšili nejen z vystoupení Čtyřlístku, ale i spřátelených souborů Lístečku a Borůvek.
47

OBRAZEM: V Novém Strašecí zavládly Vánoce se Čtyřlístkem

OBRAZEM: Křivoklát ožil Královským adventem, letos už naposledy

Křivoklát - Stovky příchozích lemovaly silnici vedoucí ke hradu Křivoklát už od sobotního dopoledne, aby si nenechaly ujít vyvrcholení Královského adventu.

Odplata vyšla. Béčko rakovnického HC v přestřelce zdolalo Žilinu

Rakovník /FOTOGALERIE/ - V 10. kole krajské soutěže mužů se utkala rezerva HC Rakovník s Žilinou, která ji jako nováčka přivítala v soutěži osmibrankovým přídělem.

Koutenský: Podzim je pro mě velkým zklamáním

Rakovník /ROZHOVOR/ – Zatím nejhorší vystoupení ve své divizní historii mají za sebou fotbalisté rakovnického Tatranu. Tým od Šamotky je po podzimní části čtvrté nejvyšší soutěže hodně namočený, s pouhými deseti body se nachází na čtrnácté příčce a na jaře tedy bude mít velkou honičku, aby soutěž udržel i do dalšího ročníku.

Aquatop cup již v neděli. Obhájí loňský triumf Tuchlovice?

Rakovník - V neděli se v rakovnické sportovní hale koná další ročník florbalového turnaje Aquatop cup. Předvánoční klání začnou v 8 hodin a o prvenství se utká celkem dvanáct týmů. Vloni se z výhry radovaly Tuchlovice. Podaří se jim obhajoba?