O víkendu 11. - 12. srpna hostil Městský stadion v Rakovníku na společném soustředění reprezentační týmy pozemních hokejistek České a Slovenské republiky.

 

Už v přípravných sobotních duelech byla ve vzájemném měření sil úspěšnější česká reprezentace, v jejíchž dresech nastoupila i pětice rakovnických pozemkářek Kříženecká, B. Polcarová, Z. Polcarová, Hudečková a T. Matoušková. Nad Slovenkami vyhrála 4:1 a 3:0, když střelecky se nejvíce dařilo Staňkové, Matějovské a T. Mejzlíkové. V neděli pak Rakovník viděl oficiální střetnutí mezi oběma zeměmi.


Česká republika -Slovenská republika 2:0 (2:0)

Po úvodních hymnách vletěly Češky na hřiště jako smršť a hned ve 2. minutě po akci celého útoku skórovala Lenka Brtvová, která zúročila zkušenosti z německé bundesligy, kde startuje za Mannheim. Z rakovnických hráček se dvakrát do šance dostala Z. Polcarová, Hudečková vybojovala po jednom z průniků výhodu trestného rohu. V 9. minutě se pak právě po trestném rohu měnilo skóre podruhé zásluhou přesné střely z hokejky Staňkové.
Po přestávce se obraz hry příliš neměnil, Češky dál dobývaly slovenskou obranu, které hned několikrát zahrozila i T. Matoušková a Kříženecká patřila k nejpilnějším střelkyním. Míček však do slovenské svatyně už cestu nenašel, na druhé straně se před střídající gólmankou Morovou objevila po jednom z brejků v největší šanci Kovalčíková, ale ani ona úspěšná nebyla.

„Po přípravných utkáních se Švýcarkami a Francouzkami to byla další prověrka naší připravenosti na blížící se ME. Slovenky sice startují v horší divizi C, ale i tak byla utkání s nimi pro nás potřebná a důležitá pro sehranost týmu a vyzkoušení si dalších herních variant. V dnešním nedělním duelu jsme měli problémy s proměňováním šancí, jinak jsem s předvedeným výkonem z větší části spokojený, zaměřit se musíme i na vyšší úspěšnost při zahrávání trestných rohů,“ hodnotil po závěrečném hvizdu trenér ČR a HC 1972 Rakovník Radek Ostaš.

Sestava ČR: Šmídová (36. Morová) - Kejklíčková, Švenková, Dukátová, Reichlová, Kučerová, B. Polcarová, T. Mejzlíková, Kříženecká, Staňková, Z. Polcarová, A. Mejzlíková, Reinosová, Hudečková, T. Matoušková, Brtvová, Matějovská. Trenér: Radek Ostaš.

Česká reprezentace by se měla na rakovnickém hřišti v nejbližší době objevit ještě dvakrát. Hned tento víkend bude hrát na turnaji Rakovnický Anexia Cup a pak následující víkend zde plánuje finálové soustředění před odjezdem do Litvy.