Díky výbornému týmovému výkonu podpořenému třemi Procházkovými góly Rakovník zvítězil a usadil se pevněji v čele extraligy před Slavií Praha, která porazila HC Bolevec, a právě Liticemi a Hradcem Králové.

HC 1972 Rakovník - TJ PLzeň Litice 4:2 (2:1)

Účelná rakovnická hra vycházející z perfektní obranné činnosti a číhající na své příležitosti slavila úspěch už v 5. minutě, kdy se poprvé střelecky prosadil Procházka, který navíc v prvním poločase zvýšil už na rozdíl dvou branek. Do přestávky stačil ještě za hosty snížit Dolejš po pěkné kombinační akci, ale víc Plzni výborný J. Seemann v brance nedovolil.

I v druhém poločase vidělo šest desítek diváků utkání nadprůměrné extraligové úrovně. Domácí využili trestný roh a pohotovou nechytatelnou Jahodovou tečí pod břevno zvýšili na 3:1. Na druhé straně se sice ještě jednou prosadil opět Dolejš, ale pak během plzeňského náporu opět čaroval gólman J. Seemann. Definitivní rozuzlení přinesla 64. minuta, ve které se po akci M. Seemanna a Jahody nemýlil Procházka a přesnou střelou k tyči rozvlnil síť plzeňské svatyně.

„Na soupeře jsme se dobře připravili, dobrou obrannou hrou jsme dokázali čelit jeho útočné aktivitě a po týmovém výkonu podpořeném střelcem Procházkou a výkonem gólmana Honzy Seemanna se nám podařilo vyhrát a získat cenné tři body,“ byl spokojen trenér Pavel Hraba, kterého doplnil Martin Seemann, jenž společně s Jahodou bude hájit české barvy se lvíčkem na prsou v přípravných duelech v Edenu s Ukrajinou a usilovat o nominaci na letošní Champions Trophy a ME: „Byla to dřina, hodně běhavé utkání, které připomínalo duely v reprezentaci. Rozhodlo proměňování šancí.“

HC 1972 Rakovník: J. Seemann - Ostaš, Dašek, Hudeček, Bouma, Gregor, Hlína, Hornof, Jahoda, M. Seemann, Šára, Procházka, Beneš, hrající trenér Pavel Hraba.

MIROSLAV KOLOC