HBC Nové Strašecí – TJ Kovo Praha 4:3 (0:1, 1:1, 3:1); 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Po třech odložených dvoukolech se na jaře premiérově v rámci MČR starších žáků představili mladíci z Nového Strašecí, kterým se v boji o důležité body postavil stále se zlepšující celek pražského Kova. V dopoledním duelu sice začali aktivněji domácí, ale byli to hosté, kdo se dostal ve 3. min. do vedení. To Bogáš vyslal od modré projektil, na který byl Zuzjak krátký – 0:1. V dalším průběhu se do šancí k vyrovnání dostali snad všichni Novostrašečtí, ale hostující gólman byl bezchybný. Naopak ve 4. min. druhého dějství zvýšili po samostatné akci Martínka svůj náskok – 0:2. Domácí se poprvé prosadili až v 10. min. této části hry, kdy Duchoň posunul Leve, který se již nemýlil – 1:2. Poslední dvanáctiminutovka ale přinesla drtivý tlak domácího celku. Ten zužitkoval hned po 42 vteřinách Čížek po vyhraném bully Masáka – 2:2. V 6. min. šli sice hosté potřetí do vedení, Volkánem, ale o minutu později opět srovnal po asistenci Čížka Duchoň – 3:3. Zcela zasloužené vítězství vybojovali Novostrašečtí v 10. min., kdy po asistencích Duchoně a Kroba vymetl střelou od modré Lev šibenici pražské svatyně – 4:3.

V odpolední odvetě přehráli domácí hosty ve všech směrech herní činnosti. Zejména pak disciplinovanou a kolektivní hrou, i když na první branku čekali až do 7. min. To po bully putoval míček po ose Duchoň, Čížek, Lev, aby posledně jmenovaný napodobil svůj kousek z předchozího duelu – 1:0. V 11. min. po asistencích Nováka a Ševčíka zvýšil Masák již na 2:0. Uběhlo přesně 20 vteřin, když Masák vymyslel nejhezčí akci zápasu, předložil před prázdnou branku Ševčíkovi, který se již nemohl mýlit – 3:0. Na poslední gól čekali diváci dlouhých dvanáct minut. To krátce před druhou sirénou po přistrčení Ševčíka protlačil míček za brankovou čáru skrz gólmana Čížek – 4:0.

HBC Nové Strašecí: Zuzjak – Prokop, Duchoň, Čížek, Váradi, Krob, Lev, Knobloch, Novák, Veselý, Masák, Ševčík, Ács.

Trenér: Martin Knobloch.