HBC Nové Strašecí – SK HBC Falcon Kročehlavy 8:4 (1:1, 4:2, 3:1) 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Když v úvodním dějství dopoledního zápasu zasypali domácí hostujícího gólmana sprškou střel z holí Prokopa, Kroba, Duchoně a Čížka, z nichž ta poslední po asistenci Duchoně našla přesný cíl – 1:0, zdálo se, že si Novostrašečtí otevřou střelnici. Opak byl ale téměř pravdou. Hosté v 8. min. Nykodýmem po předchozím břevnu vyrovnali – 1:1. Poté se o zteč opět neúspěšně pokoušeli Prokop, Duchoň, Lev, Čížek a Houžvička, ale bez gólového efektu. Na druhé straně hosté nastřelili již podruhé horní tyč!

Po první přestávce musel hostující gólman čelit nájezdům Leva a Čížka, a na druhé straně Vopat vychytal Dvořáka. Neujaly se ani dvě střely Duchoně a jedna Masáka. Na 2:1 upravil až bombou od červené Lev, kterému asistoval Krob. O tři minuty později unikl v oslabení kapitán Čížek a domácí vedli o dvě branky – 3:1. Na rozdíl tří gólů vyslal míček od vlastní branky nechytatelnou střelou Lev – i tentokrát se jednalo o branku v oslabení – 4:1. Na 5:1 zvýšil v téže minutě Krob. Hosté se ale nevzdali a v 11. min. během šestnácti vteřin dvakrát Schnaubeltem korigovali na 5:3. Ve třetí třetině vyvinuli domácí drtivý tlak, ale Knobloch, Duchoň a Čížek se pouze zastřelovali. Dočkali se až v 5. min., kdy po nahrávce Masáka zavěsil bekhendem Prokop – 6:3. Hosté vzápětí odpověděli Schnaubeltem – 6:4. Poté už ale hlavní slovo patřilo jen domácím. Ti dvěma brankami Duchoně (na druhou asistoval Čížek) pečetili výsledek na konečných 8:4.

Jak už bylo uvedeno, Novostrašečtí se na druhé vítězství hodně nadřeli. Přestože v úvodních šesti minutách spustila kanonádu snad celá soupiska, první úspěšný zásah si připsal až v 7. min. Čížek – 1:0. Do první sirény ho ale nedokázal nikdo ze spoluhráčů napodobit.
V obrovský propadák se pro domácí změnila prostřední část hry. Ve 2. min. střelu od modré srovnal Smrčina, aby ten samý hráč v 5. min. při oslabení dokonce dostal hosty do vedení – 1:2! Domácím pomohla až důrazná domluva trenérského dua Knobloch – Daenemark. Hned po půlminutě hry ve třetí třetině srovnal na 2:2 Čížek. O minutu později ale hosté opět vedli, když přesilovku využil Smržina – 2:3. Poté pálil dvakrát do brankáře Krob, jedenkrát ho napodobili Duchoň s Masákem. Prapor vítězství začali domácí zvedat až v 7. min., kdy Prokop uvolnil Leva, který už se nemýlil – 3:3. V 10. min. se to samé povedlo dvojici Krob – Houžvička – 4:3. Definitivní pojistku mohl přidat v 11. min. Prokop, ale míčku v cestě stála tyč. „První zápas hráči odehráli takticky dobře. Soupeře jsme přehrávali ve všech směrech. Hlavně v druhé a třetí třetině. Druhý zápas byl ovšem z naší strany tragický. Sice jsme soupeře tlačili, ale náš útok byl bez efektu. Málo jsme stříleli, bylo to bez pohybu, navíc byla rozehrávka pomalá. Naštěstí se hráči po důkladné domluvě vzchopili a zápas dotáhli do vítězného konce,“ uvedl novostrašecký kormidelník Martin Knobloch.

Nové Strašecí: Vopat – Čížek, Lev, Krob, Váradi, Masák, Duchoň, Novák, Knobloch, Prokop, Houžvička, Veselý. Trenéři: Martin Knobloch, Lukáš Daenemark.