„Pak ale zase přišla ta má dvě poobědová kola, ve kterých jsem zahrála vždy o ránu hůře, než jsem si předsevzala. Ale ještě není odehrána ani polovina soutěže, a tak není nic ztraceno. Zítra se pokusím opět o útok,“ glosuje Prokopová a dodává: „Když jsem se dnes jako jediná dokázala hned dvakrát dostat pod třicet ran za kolo, když jsem zahrála dvacet devět, proč by to nemělo vyjít i zítra.“

První příčku s náskokem pouhých tří ran před Prokopovou drží obhájce prvenství Švéd Ricard Lockner, o dvě rány za ním je další ze spolufavoritů Brad Lebo. Na druhou stranu je nutné připomenout, že ještě jedenáctý Greg Newport zaostává za českou šampionkou o pouhé čtyři rány.
Druhá z českých profesionálek Veronika Vlčková, též startující v barvách PGC Starlife, zaujímá ve čtyřiapadesátičlenném startovním poli prozatím čtyřicátou pátou příčku.

„Je úžasné, co tady ti borci předvádějí. Tomu se absolutně nedá čelit. Na jaké údery oni si troufají a jak je provádějí. Vůbec nenacházím slov. Je to obrovská zkušenost.“ Prakticky rozhodnuto už je v kategorii žen. Prokopová si před druhou Barbarou Mingo vybudovala náskok již dvacet sedm ran, o dalších devět ran zpět je pak Vlčková, na kterou nestále dotírá s odstupem dalších šesti ran čtvrtá Becky Sandefur, jež se dokonce ocitla po třech kolech ránu před Vlčkovou. ⋌(elm)