Čtrnáctiletá hráčka Putt-golf clubu Starlife nejenže opanovala premiérově kategorii žen, ale v Open skončila po loňské čtvrté příčce celkově sedmá, když v dodatečném play-off porazila loňského mistra Matta Mc Caslina.

Já samozřejmě po celý průběh turnaje nevěděla, jak si stojím, ale z výsledkovek je jasné, že jsem neustále bojovala s Mattem o sedmou příčku. Po sobotě jsem nad ním vedla o dva údery, ale v prvním nedělním kole, kdy jsem zahrála 38 úderů a on 35 úderů, se dostal o úder přede mne! V posledním kole byl táta nebývale nervózní a pořád něco počítal. Hlídal prý i šestou příčku a taky skupinu hráčů za námi. Když si promítnu jednotlivé jamky, tak jsme byli od druhé jamky (já eso, Matt dvojka) na plichtě. Pak jsme oba vyesovali osmou jamku… Na patnáctce jsem dala eso, Matt dvojku a já tedy o úder vedla. Na poslední osmnácté jamce táta s Markem shodně řekli: „Musíš…“ Jenže byla to z mé strany dvojka a Matt poprvé v turnaji na této jamce zaznamenal eso! Takže remíza a rozstřel o sedmou příčku! Všichni jsme moc stáli o „skalp“ této minigolfové legendy!

Losování vyhrál Matt a překvapivě si vybral, že začne. Dal na jedničce eso… Musela jsem se snažit, abych rozstřel dostala na další jamku. Zahrála jsem také eso. Na druhé jamce zvolil Matt odlišný způsob hry od mého systému a zahrál trojku… Věděla jsem, že mi stačí si dobře přihrát a dohrát… Míček ale chytil spáru a odrazil se daleko od jamky. Čekal mne dvoumetrový putt… Dala jsem do něj všechno! Ano, byla to dvojka, která pro mne znamenala sedmou příčku,“ vypočítává průběh finálového okruhu Olivia Prokopová.

TOP TEN
1. Kevin Lacey 270
2. Randy Reeves 277
3. Brad Lebo 280
4. Rainey Statum (win play off) 281
5. Nate Nichols 281
6. Charlie Greenwalt 283
7. Olivia Prokopová (win play off) 287
8. Matt Mc Caslin 287
9. Manfred Steward 293
10. Milan Sýkora 294