HBC Nové Strašecí – TJ Kovo Praha 4:2 (1:0, 1:0, 2:2); 2:6 (1:4, 0:0, 1:2)

Dopolední duel začali domácí náporem, ale střely Prokopa, Čadka a Ácse zůstaly nevyužity. Premiérový gól nově se tvořícího celku dal až v 10. min po asistencích Zemana a Čadka kapitán Prokop. I ve druhé části mohl přidat branku Čadek, ale po nemoci se stále ještě rozehrává. Poté se dirigent zadních řad Knobloch musel postarat o to, aby jeho tým uhájil při náporu hostů vedení, které v 15. min. navýšil po přihrávce Brdy Ács – 2:0. Ani ve třetím dějství se obraz hry nezměnil. Šance se střídaly na obou stranách. Ve 24. udeřilo potřetí. Zeman vybojoval míček pro Čadka, který našel nezištně Prokopova a ten už se nemohl mýlit – 3:0. Ani v tomto okamžiku jízda domácích neskončila. Ve 28. min. zvýšil již na 4:0 ve vlastním oslabení Ballada. Na vítězství už nic nezměnily ani dva přesné zásahy Kekrta, jenž stačil jen snížit na 4:2.
Novostrašečtí bohužel nedokázali v odpolední odvetě svůj výkon zopakovat. Kovo si vytvořilo územní převahu, kterou korunovalo šesti brankami. Na 1:1 stačil ještě srovnat Knobloch, ale druhou branku přidali domácí až za stavu 1:6, kdy svůj samostatný únik zužitkoval Čadek – 2:6.
Nové Strašecí: Coufal – Ács, Ballada, Brada, Čadek, Haužvic, Javůrek, Knobloch, Kousek, Krpelán, Libovický, Olič, Pošta, Prokop, Švec, Tuček, Zeman. Trenér: David Ryss
„Dosáhli jsme na první body v soutěži, což je pozitivem. Kluci si po porážkách ve Vlašimi sáhli na vítězství a už tahle brzy tedy ví, jak chutná. Po prvním vyhraném zápase přišlo jakési uspokojení, kluci přestali plnit své základní herní povinnosti, ze kterých pramenily chyby, které dokázal soupeř potrestat. Hráli jsme poprvé před domácím publikem, které je u nás ve Strašecí specifické a řekl bych unikátní a i tento fakt ovlivnil výkon. Výsledky obou zápasů odpovídají výkonům na hřišti. Mužstvo sbírá zkušenosti, trpělivě pracuje, takže výsledky se určitě dostaví,“ uvedl po utkání domácí trenér David Ryss. (hopr)