Proti Letohradu chybělo domácím hned pět hráčů (Marušinec, Míka, Pechanec, Suchý a Pekárek). „Absence hráčů mě moc nepotěšila, Leoš musel kvůli tomu do útoku a i když hrál dobře, v bráně bych ho viděl samozřejmě radši. I Solar ale chytal velmi dobře a v deseti hráčích jsme hráli možná ještě lépe, než v kompletní sestavě. Kluky musím opravdu pochválit, dřeli na krev,“ ocenil torzo Ráčků hokejbalista Jan Pospíšil.

Favorizovaný Letohrad podle předpokladů na Ráčky vletěl a také se dostal zasloužené odměny v podobě vedoucího gólu, který v 2. minutě vstřelil Král. Domácí se z počátečního tlaku oklepali a v samém závěru třetiny vyrovnal Schnaubelt.

V prostřední části rozveselil diváky bombou z téměř poloviny hřiště O. Tvarůžek, hosté však šest minut před koncem srovnali. Domácí pak měli v závěru několik přesilových her, jednu dokonce dvojnásobnou, ale gól již nepadl.

Penaltový rozstřel patřil čtvrtému týmu tabulky.

„Škoda, že jsme za stavu 2:1 neodskočili a pak po jejich haluzi inkasovali. Na konci jsme ještě měli přesilovku 5 na 3, ale bohužel to tam nepadlo. Ztráta dvou bodů mě mrzí, ale když vím, že kluci nechali na hřišti všechno, tak mě to tolik nebolí,“ přiznal Pospíšil.

HBC Rakovník – Letohrad 2:3 po s.n. (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1), 15. Schnaubelt, 28. O. Tvarůžek – 2. Král, 40. Cvejn. Rakovník: Solar (Muškát) – Cafourek, Martínek, O. Tvarůžek, Pospíšil – Hildebrand, M. Tvarůžek, Sýkora, Schierl, Schnaubelt, Gerlich.