Ten byl přivolán poté, co v pěstním souboji rakovnický obránce Suchý narazil čelist Kovářovi, když bránil brankáře Gerlicha, přičemž přivolaná záchranná služba přijela i s policií. "Pořadatelka zavolala na záchranku, že má kluk po potyčce něco s čelistí, ale záchranka nevěděla, že se jednalo o hokejbal, takže zavolala i policii. Nakonec se vše v klidu vyřešilo," uvedl předseda rakovnického klubu Miroslav Tlustý.

V samotném zápase začali lépe domácí, kteří se také po brance Hildebranda ujali vedení. Favorizovaný Kert rozhodl ve druhé části, ve které vstřelil tři branky, dvě z přesilovky.
V poslední třetině už si hosté náskok pohlídali.


„Výsledek 1:3 není špatný, ale za to si nic nekoupíme. Kert podle mě neukázal svoji sílu, kterou má, hrál to, co potřeboval, ale na nás to bohužel stačilo. Ani my jsme nepředvedli zrovna oslnivý výkon až na první třetinu, kdy jsme s nimi drželi krok. Pak nás zavřeli v pásmu a i když tam od nás nějaké dobré věci byly, nebylo to nic světoborného,“ nebyl příliš spokojen s výkonem rakovnický hokejbalista Jan Pospíšil, který se pozastavil nad vyšším počtem vyloučených hlavně na domácí straně. „Některá vyloučení byla zbytečná a sporná, ale na to se nevymlouváme. Kert byl o ten chlup lepší a vyhrál zaslouženě,“ dodal.
Ráčci se nacházejí na předposledním místě.

HBC Rakovník – HC Kert Park Praha 1:3 (1:0,0:3,0:0)Branky: 11. Hildebrand – 20. Kruček, 26. Zvonek, 30. Fejfar. Rozhodčí: Vrba, Danylec. Vyloučení: 11:5. Využití: 0:2. Diváků: 40. HBC Rakovník: Gerlich (Polakovič) – Suchý, O. Tvarůžek, Cafourek, Sunkovský, Pechanec – Míka, M. Tvarůžek, Sýkora, Pospíšil, Hildebrand, Schnaubelt, Martínek, Kopecký.