„Výsledek odpovídá průběhu zápasu. Nebylo to o tom, že by byl soupeř tak dobrý. Domácí měli úplně stejnou sestavu, jako u nás na podzim, kdy jsme je přehráli. Tentokrát se nám to ale vůbec nepovedlo. Předvedli jsme absolutně nejhorší výkon sezony,“ hřímal hrající kouč rakovnického HBC Jan Pospíšil.
Rakovničtí hokejbalisté nezačali vůbec dobře a jen díky Gerlichovi v bráně inkasovali v úvodní části pouze jediný gól. „Ten padl po mojí chybě asi sedm vteřin před pauzou, což byla škoda. Ale už ta třetina vypovídala o tom, že se nedržíme postů, kterých bychom měli,“ povšiml si Pospíšil.

Mnohem hůř dopadli Ráčci v druhé části. Elba si místy dělala co chtěla a pěti góly rozhodla. Jediný úspěch hostů zaznamenal Schnaubelt. „Ač jsme si před druhou částí něco řekli v kabině, výsledkem bylo, že se nám úplně zbortila naše hra. Vůbec jsme nedodržovali taktiku a Ústí bylo ve všech aspektech lepší,“ posteskl si rakovnický hokejbalista.

Třetí část už se pouze dohrávala. Ústečtí přidali ještě další dvě branky a upravili skóre na konečných 8:1. Stejným výsledkem Severočeši Ráčky přehráli již v loňském ročníku. „Nemyslím si, že by to bylo o tom, že nám jejich hřiště nevyhovuje. Ten zápas byl opravdu blbec a když už prohráváte o pět gólů, motivace je jinde. Jim se pak dařilo všechno, nám naopak všechno odskakovalo. Ale Ústí šlo výsledku naproti,“ uznal Pospíšil a dodal: „Jediné pozitivum je výkon Leoše Gerlicha, který, ač dostal osm banánů, nás ještě mnohokrát podržel. Tímto bych se mu chtěl za náš výkon omluvit.“

Ústí nad Labem – HBC Rakovník 8:1 (1:0, 5:1, 2:0)
Branka Rakovníka: Schnaubelt.
HBC Rakovník: Gerlich (Schierl) – Pospíšil, Sunkovský, Pekárek, Cafourek – Míka, M. Tvarůžek, Sýkora, Schnaubelt, Švancar, Martínek, Hildebrand, Marušinec.