Rakovničtí hokejbalisté před startem jarní části soutěže odehráli pouze jeden přípravný duel proti Kovu, který prohráli 2:3, když rozhodující gól inkasovali v závěru v dvojnásobném oslabení. Přes zimní pauzu se v jejich kádru odehrálo spousta změn. Tým opustil Polívka, který se rozhodl cestovat po zahraničí, Sýkora starší se rozhodl v Rakovníku rovněž nepokračovat, k dispozici nebude ani dlouhodobě zdravotně indisponovaný kapitán O. Tvarůžek a nejcitelnějším oslabením je odchod mistra světa Jana Pospíšila, který sezonu dohraje v kladenském Alpiqu.

Také čtěte: Účtenky vystavují, ale zákazníci je nechtějí

Nováčky v sestavě jsou šikovný hokejista Králova Dvora Šimon Míka a Milan Schnaubelt, který byl vyřazen z kádru Alpiqu i reprezentace pro špatnou tréninkovou docházku. „Šimon je pro nás velkou posilou, je to šikovný kluk s velkým tahem na bránu, Milan byl vyřazen z Kladna, protože nechodí na tréninky, takže k nám dokonale zapadne. Celkově jsme však oproti podzimu oslabeni," je si vědom hrající kouč Martin Tvarůžek.

Toho trápí především špatná tréninková morálka, když některé hráče neviděl na tréninku od konce listopadu. Pozitivem naopak je, že Rakovničtí můžou počítat s „pražským duem" Hradecký-Myslivec. „Bude hrát Míka i Schnaubelt a z Prahy jsme udrželi Luďka Hradeckého i Lukáše Myslivce. Na jaře s námi navíc bude hrát Martin Vostárek, kterému skončila hokejová sezona," vyjmenoval nové tváře Tvarůžek.

"Když se sežene trenér a hráči, soutěž se udrží, budu jedině rád, když se v Rakovníku extraliga zachrání. Na druhou stranu v současné chvíli a po zkušenostech z této sezony je to podle mě utopie."

Svoji jarní pouť začnou rakovničtí hokejbalisté ve 14 hodin v posledním domácím duelu základní části proti devátému Hradci, odkud si na podzim přivezli poměrně překvapivě dva body, když zde vyhráli po samostatných nájezdech a byly to jejich vůbec první dva venkovní extraligové body v historii klubu.

„Tehdy se nám hodně dařilo, hned poté jsme vyhráli i v Sudoměřicích. Myslím si ale, že tentokrát to bude úplně jiný zápas. Hradec už hrál mistrovské utkání na Kladně, získal tam bod, takže si myslím, že proti nám je favorit," je si vědom síly soupeře zkušený rakovnický forward, a to i vzhledem k již zmiňované tréninkové (ne)docházce. „Přesto se budeme snažit uhrát dobrý výsledek," přeje si.

Nepřehlédněte: Volejbalistky slaví první dvě výhry

Před několika dny se na webových stránkách klubu objevil rozhovor, kde hrající kouč Tvarůžek hovořil o nejbližší budoucnosti týmu ve smyslu zachování soutěže, přičemž on sám se vyslovil pro návrat do první ligy a to i v případě, že by Rakovník příslušnost k extralize uhájil. „Zatím jsme to s kluky ještě neřešili, ale jelikož já to mám na hrbu a takto mě to nebaví, tak jsem jen řekl svůj názor, že bych byl pro to, pokusit se soutěž zachránit a pak ji prodat, abychom z toho měli alespoň nějaké finance," objasnil Tvarůžek, který však tuto myšlenku nepovažuje za zcela definitivní.

„Samozřejmě když se sežene trenér a hráči, soutěž se udrží, budu jedině rád, když se v Rakovníku extraliga zachrání. Na druhou stranu v současné chvíli a po zkušenostech z této sezony je to podle mě utopie," dodal.

Jak tato tajenka nakonec dopadne?