HBC Nové Strašecí – Tatran Třemošná 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)

V minulosti mívali domácí časté problémy se začátky utkání. Úvod duelu byl ale pro Bubáky nadmíru příjemný. Ve 2. minutě převzal v obranném pásmu míček od Mainzera navrátilec do sestavy Wittmayer, využil svou rychlost, tah na branku a šikovnost, aby po úchvatném sólu zakončoval bekhendovým blafákem pod horní tyč – 1:0.

Po vhazování ve středním pásmu se produktivní útok ve složení Zeman – Ryss – Wittmayer dostal opět na dostřel Hrdličkovy branky a bylo z toho dvougólové vedení.

Mohl si středočeský celek přát lepší začátek?

Dvoubrankového náskoku si ale domácí dlouho neužili, přesně 40 vteřin. Rippl  z bezprostřední blízkosti prostřelil Dvořáka – 2:1.
Domácí ale zaměstnávali Hrdličku dál. Kapitán Douša našel milimetrovým pasem  přes  dvě třetiny Davida Rysse a ten z kruhů prostřelil Hrdličku podruhé – 3:1.

Druhá třetina začala v podobném duchu, jako tomu bylo v té první. Po dalším závaru a střele Mainzera se už zdálo, že má Hrdlička situaci plně pod kontrolou, jenže míček se vykutálel z jeho výstroje a pohotový Michal Zeman snadno zvýšil na  4:1.

Ve 24. minutě došlo ke kuriózní situaci. Po souboji hostujícího forvarda s Jiřím Husákem praskl plát mantinelu vedle trestné lavice. Utkání se muselo přerušit. Rozhodčí dali domácím hodinu na opravu a vše se stihlo.

Nejprve se zdálo, že pauza lépe prospěla hostům. Pokus Holého zachraňoval na brankovišti spolehlivý Dvořák, aby se následně potvrdilo pravidlo: Nedáš? Dostaneš!

Tóth téměř z nulového úhlu napálil balon na branku a nešťastník Hrdlička si ho za svá záda srazil sám.
Ani po páté brance se hosté vzdát nechtěli a odměněni byli těsně před sirénou.

Přestože si Bubáci do třetí třetiny přenesli pohodlný tříbrankový náskok, nebyli by to oni, aby z utkání nebylo drama. Ve 41. minutě se z levého kruhu krásně trefil kapitán Toman a snížil na 5:3. V následné dvouminutovce si zachytal brankář Dvořák nejvíce za celý zápas. I s notnou dávkou štěstí všechny pokusy Západočechů kryl, a tak se z touženého hattricku mohl radovat Ryss – 6:3. Čepice létaly na hrací plochu.

„Konečně jsme zvládli vyhrát více než jeden zápas v řadě," ulevil si asistent trenéra Jan Falař, podle něhož je v situaci týmu každý bod důležitý- „Proto jsem rád, že jsme potvrdili výhru z Dobřan. Se vší úctou k soupeři si myslím, že je pro ně výsledek 6:3 milosrdný, opět jsme ale neproměňovali vyložené šance," konstatoval Falař.

Vyzdvihl útočnou řadu Wittmayer-Ryss-Zeman, která se zapříčinila o pět ze šesti branek. „Trochu mě mrzí, že po podařeném začátku  jsme se opět soupeři přizpůsobili a vlastními chybami je dostali zpátky do zápasu," mrzelo asistenta.
Ten ještě poděkoval všem, co přiložili ruku k výměně prasklého plátu mantinelu a postarali se tak o to, že se mohl zápas po krátké pauze dohrát," doplnil Jan Falař.

Nové Strašecí: Dvořák (Solar) – Lev, Mainzer, Douša, Husák – Čížek Jan, Tóth, Kmeť, Wittmayer, Ryss, Zeman, Hrádek, Duchoň O., Samšuk.

ONDŘEJ DUCHOŇ