RC Slavia Praha B – RC Rakovník 19:49 (5:27)

„Dnes jsme si řekli, že chceme od začátku hrát na balónu, což se nám i oproti jiným zápasům dařilo téměř na 100 %. Soupeři jsme od začátku nedávali moc prostoru ke hře a rychle jsem se ujali vedení, které jsme po celý průběh zápasu kontrolovali a postupně navyšovali," řekl k historické výhře rakovnických ragbistů kapitán týmu Michal Topinka, který byl přes určité výhrady s výkonem mužstva spokojen. „Je sice škoda, že jsme některé situace v obraně i v útoku řešili až moc zbrkle nebo s malým důrazem. Přesto to byl náš zápas a rozhodně si všichni hráči zaslouží pochvalu za předvedené výkony."

Raci povzbuzeni rostoucí úrovní jejich hry nenechali tentokrát vůbec nic na náhodě a od první minuty zápasu nenechali domácí vydechnout a soustavným tlakem těžce zkoušeli jejich obranu. V té se pochopitelně nacházely mezery, které Rakovničtí dokázali díky zlepšené hře rukama trestat. Domácím nepomohlo ani vyloučení jejich útočné spojky na 10 minut za opakované přestupky, čímž rozdíl mezi oběma týmy ještě narostl. Rakovník soustředěnou hrou kontroloval průběh prvního poločasu, po kterém bylo skóre 5:27 ve prospěch Rakovnických pro Slavii ještě milosrdné.

Druhý poločas začal obdobně, jako skončil ten první a obraz hry se příliš neměnil. Rakovničtí i nadále udávali tempo hry a vesele navyšovali skóre. V průběhu došlo k prostřídání všech hráčů z lavičky Rakovníka, čímž se Slavia začala dostávat více do hry a došlo i k prověření obrany hostí. Ta však byla velmi důrazná a každý útok stál domácí mnoho sil. Rakovník měl utkání ve své moci až do konce, o čemž hovoří konečný výsledek – 19:49.

Body RCR: Hejda 15, Žirka 10, Kutílek 7, Kratochvíl 5, Novotný 5, Běťák 5, Kolář 2,

RC Rakovník: Kratochvíl, Topinka, Jirsa, Pešek, Jedinák, Pikal, Hájek, Novotný, Kolář, Hejda, Gazda, Tomšovský, Žirka, Kutílek, Běťák, Kytka, Švejnoha, Hladký, Kujínek, Kletečka, Mayer, Matějka