Od počátku bylo jasné, že o celkové prvenství si to rozdají kladenský Josef Poduška a zdický Ervin Beshir, oba již veteráni od 40 let. K velkému souboji ale nakonec nedošlo. Oba rivalové spolu běželi asi polovinu trati a pak se Poduška svému soku lehce vzdálil, aby si zcela sám doběhl za 53,20 minuty pro vavřín vítězství. Teprve za touto dvojicí bojovali o bronzovou příčku celkového pořadí mladší závodníci, z nichž ale pouze žebrácký Pavel Slepička uhájil pozici před dalším výborným veteránem Ivanem Rabochem z Černínu.

Běžci rakovnického regionu se ve svých dílčích soubojích se soupeři stejné věkové kategorie tentokrát prosazovali hůře. Výjimkou byl jak znovu velmi stabilní výkon Gabriely Rakové, která výborným časem 1:08,42 suverénně ovládla kategorii žen, tak vynikající výkon řevničovského Pavla Břízy, který doběhl ve své kategorii čtvrtý, ovšem tři minuty před vítězem předcházejícího závodu ve Třtici Čadkem, kde s ním Bříza o více než minutu prohrál.

Ostatním zástupcům rakovnického regionu se již tolik nedařilo. V kategorii od 50 let třetí Josef Beránek z Krušovic prohrál stejně jako loni s kladenským Urbancem a také s letošním suverénem „padesátníků“ Klosem ze Stochova. Rovněž v kategorii od 60 let nestačil rakovnický běžec na kladenského, když Sláva Pilík sice vzdoroval štíhlému vytrvalci Dolejšovi, před kterým měl v polovině trati mírný náskok, ale jakmile závod přešel znovu do kopců, už nestačil.

Mnozí běžci v poslední třetině trati mnohá stoupání raději vyšlapali pěšky a vzali za vděk jakoukoliv chladnou sprchu od místních chatařů, kteří se jejich počínání často velmi podivovali a spěchali na pomoc.

Z padesáti závodníků doběhlo do cíle 49, pouze jeden z běžců se bohužel na trati špatně orientoval a náročný okruh absolvoval zcela jinudy. Do místa startu se ovšem díky přičiněním ostatních, kteří se ho vydali hledat, přece jen dostal.

Ve svých kategoriích vedou jak Bříza, tak Beránek, který podlehl znovu Klosovi a také Urbancovi a rovněž Pilík, kterého porazil Dolejš. Přes menší počet závodů se již na pouhých dvacet bodů dotáhla zatím druhá Raková na kladenskou Rybáčkovou. Mezi ženami je stále třetí řevničovská Růžková.

SLÁVA PILÍK