Tým mužů je po posledním utkání soutěže na pátém místě.


SK Prosek Praha – VK Rakovník

3:1 (20, -21, 19, 20)


3:1(-22, 14, 23, 19)


Volejbalisté z Rakovníka zamířili k poslednímu souboji ligy na pražský Prosek opět bez tradičních opor Michala s Humrem. Proti druhému týmu tabulky tak nastoupili vesměs mladí hráči, kteří, dirigováni zkušeným nahravačem Blaževem, dokázali v každém zápase ukořistit po jednom setu. Ve vítězných setech se dařila především přihrávka a následný útok. Ve zbytku hry nedokázali rakovničtí najít zbraň proti dělovým servisům domácího týmu a ti tak celkem v pohodě dokráčeli ke dvěma vítězstvím.
Sestava VKR: Blažev, Mužík, Holý, Šmolík, Blažek, Mazánek – libero Fojtík, Tokič, Pekař, Dvořák. Trenér: Michal Kriško
VK Rakovník se tedy umístil celkově na pátém místě. Celou sezónu lze hodnotit jako úspěšnou, ale nutno dodat, že mohlo být mnohem lépe. Podzimní část odehráli rakovničtí s velkým přehledem, kdy získali 12 vítězství a jen 6 porážek, na jaře už ale spíše tápali a z 18 zápasů vyhráli pouze pět z nich, všechny v tie-breaku.


Rakovnické ženy v přímém souboji o prvenství svedly s Příbramí velkou volejbalovou bitvu. První zápas dokázaly vybojovat v tie-breaku. Druhý zápas byl již záležitostí hostujícího celku, který si tak dokráčel k vítězství, které jim zajišťuje vítězství v celé soutěži a možnost ucházet se o postup do 2. ligy.

VK Rakovník A - TJ Baník Příbram

3:2 (-24, 21,-27, 29, 9)

1:3 (-24, 20, -18, -22)

Rakovničankám v úvodním setu nevyšla koncovka. Vedly sice již 24:21, ale poslední míče patřily Příbrami, která tak zvítězila 24:26. Druhý set, odehraný "v normálních bodech" 25:21 jakoby chtěl tajit, co slušně navštívené utkání divákům přinese ve svém pokračování. Hned třetí set byl neuvěřitelným maratonem bojovnosti v obou polích a především pohledného volejbalu. Až za stavu 27:28 se podařilo hostující šestici sadu ukořistit, když na blokem tečovaný míč žádná z rakovnických hráček nedosáhla. Čtvrtý set začal pro domácí dobře a po sérii podařených podání vedli 5:1. Jenže poté získaly míč soupeřky, hra se srovnala a nezadržitelně se ubírala do další prodloužené koncovky. Po závěrečném hvizdu svítilo na ukazateli 31:29. Rozhodnutí tedy musel určit pátý zkrácený set. Do něj však Příbram vstupovala bez šťávy a strany se měnily za stavu 8:4. Poté sice Příbram přidala plyn, ale finálové eso při podání Štorchové s definitivní platností rozhodlo - 15:9. Rakovničanky vítězstvím oslavilly "kolečkem" přímo u sítě a odměnou jim byl potlesk publika.

Odpolední duel se stal kořistí hráček hostující Příbrami, když si pohodově hrající Rakovničanky ponechaly pro sebe jen druhý set.

V konečném účtování krajského přeboru I. třídy tak družstvu Rakovníka patří první místo, jejich soupeřky se musejí smířit s bramborovou medailí.

VK Rakovník: Psohlavcová, Štorchová, Michalová, K. Chládková, Horníková, Stopková, Strynková, hrající trenérka: Gabriela Chládková.