Český výběr trenéra Petra Bodnára vstoupil do turnaje vysokou výhrou nad domácími pozemními hokejistkami 7:0 a čekala ho silná Francie se zkušenostmi z elitní evropské osmičky. Ve velmi atraktivním duelu Češky dokázaly s pozdějšími vítězkami celého ME remizovat 3:3. "Zápas s Francouzkami byl neskutečný a ukázal, že jsme tým, který má ambice na medaili a postup do nejlepší evropské skupiny," okomentovala vydařené utkání Veronika Přibíková, která v dalším utkání ve skupině proti Italkám pomohla jedním gólem k výhře 4:1.

Ta posunula české naděje do semifinále proti Rakousku, které českým barvám nevyšlo podle očekávání, a podlehly 0:3 hlavně brankami z trestných rohů. "Na Evropu jsme všichni jeli s cílem hrát finále a postoupit do A skupiny, to se nám bohužel nepovedlo," zalitovala ztracené příležitosti Přibíková, která pak v utkání o bronzové medaile vstřelila Polkám třetí branku a podepsala se tak střelecky pod úspěšný výsledek 5:2.

"Celé mistrovství pro mě bylo velikou zkušeností, i když jsem si v prvních zápasech zvykala na jiné místo na hřišti. Se svojí hrou jsem spokojená a nakonec i s bronzovou medailí. Nejlépe mi vyšel právě zápas s Polskem," svěřila se Rakovnickému deníku s čerstvými dojmy Veronika Přibíková.

Konečné pořadí ME pozemních hokejistek do 19 let skupiny B 2021 v Curychu: 1. Francie 2. Rakousko 3. Česká republika 4. Polsko 5. Bělorusko 6. Švýcarsko 7. Itálie.