Jedním z posledních rakovnických sportovních klání loňského roku byl turnaj žen ve futsalu, který hostila sportovní hala v sobotu 29. prosince.

Kromě pořádajícího FK Rakovník se ve sportovní hale představily celky SK Kačice, PS Křeč složený z plzeňských hráček, pražský výběr Café Club a loňský vítěz, blatenský FC Megamix.

Hrálo se systémem každý s každým na 2 x 10 minut hrubého času a družstva tvořila čtyři hráčky a brankářka. Už od začátku obhájce loňského prvenství Megamix dal jasně najevo, že by si putovní pohár ponechal v držení ještě alespoň rok. Tomu odpovídalo nejen nasazení na place, ale i posily v týmu, kde se mimo jiných objevily i prvoligové slávistky Marcela Zbořilová a Kristýna Vránová a vedle nich třeba prvoligová sparťanka Lucie Kladrubská, nebo další z reprezentantek ČR Petra Divišová. Plzeňskou Křeč porazil Megamix 6:2, s domácími hráčkami si ty v blatenských dresech poradily 3:0, Kačice odešla poražena 2:0, a nejtvrdší oříšek tak obhájkyním připravil pražský Café Club, který „uhrál“ jen těsnou prohru 4:3. Rakovničanky pak s Pražankami remizovaly 2:2, a právě tato bodová ztráta je pak stála konečné stříbro. Kačici totiž přehrály 4:1 a Křeč 2:0.

„Naše holky dnes zahrály ze začátku docela průměrně, až v posledních dvou zápasech zabraly a prosadily se i střelecky. Myslím, že největším problémem byla sehranost, máme v týmu několik nových dívek, které s futsalem ještě zkušenosti nemají, a také nám chyběla brankářka Pavlíčková, která musela zůstat v práci. Bronzové medaile jsou tak odpovídající,“ řekl k účasti rakovnického týmu, který hrál na turnaji ve složení Brabcová – Novotná, Liprtová, Šachová, Zikmundová – Andrová, Joglová a Hančarová, trenér Jan Janota. Za FK Rakovník se střelecky prosadila zejména posledně jmenovaná Hančarová, která síť soupeřek rozvlnila třikrát, dvakrát se to povedlo Andrové a Joglové a jeden zásah přidala Novotná. Turnaj na postu sudího pohodově odřídil Vladimír Klekner.

„Dnešní turnaj se povedl, nedošlo k žádnému zranění, ani konfliktu, a to je pro mne to nejdůležitější. Zejména vítězné družstvo předvádělo velmi pohlednou hru, ale dík patří všem zúčastněným. Ceny si odnesla všechna družstva, a já jen doufám, že si za rok takový turnaj opět zopakujeme. Chci ještě poděkovat Zdeňku Učíkovi a jeho dceři Evě za velkou pomoc s organizací turnaje a rozhodčímu Kleknerovi za klid, se kterým celý turnaj odřídil,“ řekl Rakovnickému deníku po předání cen Jan Janota.