V průběžném pořadí extraligy je HC 1972 Rakovník první před pražskou Slavií a Pragou a výbornou formu by pozemkářky rády potvrdily nejen v posledním domácím vystoupení před odjezdem na evropský pohár v sobotu 12.5. od 10.30 na Městském stadionu v Rakovníku, ale hlavně od 19. 5. v belgickém Gentu v evropské konkurenci.

"První poločas s Pragou byl excelentní a kombinační hra i se zakončením na jedničku, po přestávce nás přibrzdil suchý povrch hřiště, ale udrželi jsme i čisté konto, což je další velké plus před mezinárodní konfrontací sil v Belgii," byl spokojený trenér Josef Ostaš, který společně s asistentem Martinem Seemannem připravuje tým na další mezinárodní prověrku.

V duelech evropského poháru EuroHockey Challenge čekají na Rakovník soupeřky z tradičně silných evropských zemí SG Amsicora ASD z Itálie, belgický HC Gantoise a švýcarský HC Geneve. HC 1972 už má za sebou dvě evropské pohárové zkušenosti. Na domácím hřišti v evropské premiéře Rakovník remizoval se Skotkami 1:1 před až neuvěřitelnou diváckou kulisou dvou tisícovek příznivců a po dalších úspěších s Belgičankami a Polkami obsadil páté místo. V druhém vystoupení ve francouzském Lille už tak úspěšné Rakovničanky nebyly a po prohrách s Litevkami, domácím Lille a Walesem obsadili až sedmé místo.
Do Gentu tak budou odjíždět s patřičným sebevědomím z domácí soutěže a lze jen věřit, že s výbornou formou a do třetice všeho dobrého.

Autor: Miroslav Koloc