„Rakovnické cyklování chystáme i letos, bude se konat 22. až 24. července, ale silniční cyklistice je vyhrazena pouze neděle, kdy se jede kritérium a vyřazovák, jinak je to spíše o horských kolech. Silniční cyklistika je taková specifická pro závodění a cyklování je zaměřené i na to, aby se ho mohli zúčastnit rodiče s dětmi i vyložení amatéři. Letos bude trochu přeřazený program v sobotu, cross country bude končit v poledne a celé odpoledne bude věnováno sjezdu. V neděli po obědě budou také závody na koloběžkách." nechal se slyšet Milan Sunkovský.

Organizátorskou, propagační a sponzorskou část má na starosti Milena Křikavová, ředitelka Městské knihovny v Rakovníku.
„Letošní ročník bude již osmý v pořadí. V neděli se koná klasický závod a poté se jede závod stíhací, který je hodně o hecování a pro diváky je docela atraktivní, neboť se jede na náměstí a lidé mají závodníky pořád před sebou. Podle toho, kolik je účastníků se jede počet kol, případně se jede na čas. V posledním ročníku jelo silniční závod kolem 35 závodníků, což je například proti závodu v maratonu poměrně málo (závodu v maratonu se účastnilo 450 lidí). Lidé na kostkách, které na náměstí jsou neradi jezdí a pokud, tak hlavně domácí. Z jiných měst přijedou opravdu jen ti největší nadšenci, nebo ze známosti. To však nemění nic na tom, že se jedná o velice pěkný závod, závodníky máte pořád před očima a můžete je neustále hecovat," sdělila Milena Křikavová, která zároveň dodala:

„Kromě samotných závodů, kterých bude sedm, je na programu kulturní program, který má na starosti Kulturní centrum, je tedy toho opravdu hodně. Docela se na to těším, ale začátkem července je to opravdu blázinec, ale pokud se vše vydaří, a nikomu se nic nestane, což je vždy zásadní, tak budu spokojena," dodala Milena Křikavová. ⋌