HC 1972 Rakovník - Slavia Hradec Králové 10:1 (4:1)


V úvodních minutách domácí hráčky střásaly nervozitu a Hradec se tlačil častěji před branku Steidlové. pro Rakovník byly ale v prvním poločase šťastné sedmičky. V 7. minutě se k útoku nadechla s č. 7 Klára Hanzlová a z její přihrávky otevřela skóre Kotálová. O sedm minut později akci Vorlové zakončila přesně Daňková a ve 27. minutě přinesla definitivně klid do rakovnických řad proměněným trestným rohem Matoušková. Ten jen potvrdila druhou trefou Hanzlová.

Jasný scénář se opakoval i po přestávce a když se Hradci zranila gólmanka, bylo zaděláno k vysokému vítězství, na kterém se střelecky podílely opakovaně Hanzlová s Jerijovou a Kotálová, východočeskou čest zachránil pouze jeden proměněný trestný roh v poslední minutě prvního poločasu.

Radost z postupu měl i trenér Josef Ostaš : "Začátek byl o nervech na hřišti i na lavičce, pak jsme se dokázali prosadit a o našem postupu nebylo pochyb. Hráli jsme dobře kombinačně, prosadili se v koncovce, věřím, že nám to bude padat i ve finále. Tam musíte porazit každého, když chcete zlato, a my ho chceme!"

HC 1972: Steidlová - Matoušková,V. Škrancová, Ohnemichlová, Somolová, Mánková, Křikavová, Jerijová, Karolína Hanzlová, Vorlová, Stehlíková, Kotálová, Klára Hanzlová,Daňková, Holubová, Morová. Trenéři Josef Ostaš a Martin Seemann.

Miroslav Koloc