Jak jste spokojený s výkonem vašeho týmu po první části soutěže?
S výkonem týmu po první části soutěže jsem spokojen. Dokázali jsme hrát vyrovnaná utkání se všemi mužstvy skupiny, všechny týmy jsme dokázali alepoň jednou porazit a další zápasy dovést do tie-breaků.
Splnila soutěž juniorek co se týče kvality vaše očekávání? Jak velký rozdíl (skok) pro děvčata to oproti nižší soutěži byl?
Před začátkem soutěže jsme sehráli dva trunaje za účasti řady týmů této ligové soutěže, na nichž jsem si již vytvořil určitý obraz o její kvalitě a průběh soutěže má očekávání vcelku potvrdil. Samozřejmě rozdíl mezi krajskou soutěží a ligou je zřejmý. Jednak je hra rychlejší a tvrdší a dále je mnohem více svázána taktikou a dodržováním pravidel systému hry. Nemalou roli při herní vyrovnanosti týmů pak hraje psychická odolnost jednak družstva jako celku a jednak jednotlivých hráček.

V čem je podle vás největší síla týmu a naopak kde vás bota nejvíc tlačí?
Příjemným překvapením od prvních utkání pro mě byla právě psychická síla děvčat, chuť poprat se za každého stavu o co nejlepší výsledek. Pokud bych měl hodnotit herní sílu týmu, tak silnější jsme jednoznačně ve hře na síti, jednak v útoku z hlavního kůlu a dále v kvalitní práci bloků. Postupně zlepšujeme i hru v poli, která vychází právě ze správného postavení a dodržování naučeného systému hry.
Činností, v níž jsme pokulhávali za týmy v tabulce před námi, je pak určitě nepřesný příjem podání, což následně omezuje možnosti pestrého útoku a soupeři tak usnadňuje obranu.

Zůstává váš kádr i nadále stejný, nebo se sestava o někoho rozroste, či naopak oslabí?
Do další části soutěže jdeme se stejným týmem, který má na to, aby se nadále herně zlepšoval. Jediné v uvozovkách oslabení mohou přinést typické zimní aktivity, jako jsou lyžařské kurzy, popřípadě plesová sezóna, neboť hned tři členky kádru se již připravují na maturitní ples a ostatní u toho samozřejmě nemohou chybět. Po pěti měsících práce s děvčaty ale věřím, že i zde dokážeme najít společné východisko.

S jakým cílem půjdete do další části soutěže?
Naše soutěž se ve druhé části mění. Vítěz postupuje do finálové skupiny a zbylé čtyři týmy se spojí se čtveřicí skupiny D. Nás tak čekají nejen noví soupeři, ale také mnohem delší cestování (České Budějovice, Tábor, Jihlava). Z osmičlenné skupiny poslední tři týmy sestupují zpět do krajského přeboru a náš cíl je tedy jasný: být nejhůře pátí ve skupině a zachovat tak ligovou příslušnost i pro příští ročník.
Ze současného dvanáctičlenného kádru může deset děvčat hrát i příští rok a já myslím, že i díky letos nabytým zkušenostem by si rakovnické juniorky ligu zasloužily.