Rakovnické pozemkářky míří do play off, ale...

Praha - Rakovník - Po duelech halové Chance extraligy se Slavií Praha a českobudějovickým Meteorem sice HC 1972 Rakovník stále míří do závěrečného play off o titul Mistra ČR 2009, ale svým výkonem zejména proti Meteoru nijak nepřesvědčil, že by se povánoční útlum vytrácel. V posledních čtyřech utkáních vstřelil Rakovník pouze osm branek a z prvního místa klesl na třetí za vedoucí SK Slavii Praha a HC Praga, čtvrtý je pouze už s bodovým odstupem Hradec králové.

22.1.2009

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Martin Sidorják

SK Slavia Praha -HC 1972 Rakovník 3:1 (0:1)

Herně nejvydařenější nedělní rakovnický poločas začal oboustranně opatrně s cílem nechybovat a překvapit soupeře. Po úvodní střele Hudečkové zatroubila k nástupu Slavia, ale ani Reinosová neměla přesnou mušku, a tak se z první branky radoval Rakovník v 17. minutě po parádní trefě Fojtíkové z trestného rohu. Po přestávce však hosté nevyužili brejk v přečíslení, štěstí se od Rakovníka odvrátilo v podobě dvou nastřelených tyče a Slavia zesílila svůj tlak na gólmanku Matouškovou, která se však blýskla zákroky proti Capouchové a Šípalové.Ve 24. minutě domácí tým přece jen vyrovnal po trestném rohu Mejzlíkové a ve 37. minutě Bížová poslala Slavii do vedení. Šanci vyrovnat měla ještě B. Polcarová po přesné přihrávce dobře hrající Predmeské, ale míček skončil v autu a v poslední minutě Bížová proměnila trestný roh ve třetí pojistku.

HC 1972 Rakovník -Meteor České Budějovice 2:4 (1:1)

Rakovník se zpočátku tlačil před budějovickou branku, ale po další rozpačité pětiminutovce poslala za záda B. Matouškové první varování Šárová na 0:1. V 16. minutě pak Kříženecká vyslala do šance T. Matouškovou, která kličkou doprava vyrovnala, ale rakovnické trápení pokračovalo i po přestávce. Ve 24. minutě proměnila Šárová penaltu a na rakovnické nervy zabrnkala ve 33. minutě Klímová, jež z ojedinělého brejku potrestala neplodnou převahu HC 1972 a prostřelila se štěstím Matouškovou. Naději pak tři minuty před koncem vykřesala B. Polcarová, nejlepší střelkyně týmu, z trestného rohu na 2:3, ale opět v poslední minutě dokončila svůj hattrick Šárová.

„Po novém roce se nám nedaří, přestávka nás zastavila v dobrých výkonec z prosince. Chybí nám více pohybu bez míčku, nedokážeme vyvinout na soupeře trvalejší tlak a připravit si střelecké příležitosti. Výkon proti Slavii tak špatný nebyl, opět jsme ale neproměnili některé dobré šance, výkon proti Meteoru i výsledek je zklamáním,“ hledal příčiny neúspěchu trenér Radek Ostaš.

HC 1972 Rakovník: B. Matoušková – Predmeská, Kříženecká, Křikavová, B. Polcarová, Hudečková, T. Matoušková, Fojtíková, L. Holubová.
Trenér: Radek Ostaš.

22.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Michaela Šarlingrová (vpravo) patří k oporám Lvic z Pavlíkova.

Ptejte se on-line fotbalistky Michaely Šarlingrové

Peníze. Ilustrační foto.

Doprava má v krajském rozpočtu pohltit skoro šestinu peněz

Hlasujte pro Sympaťáka 46. týdne 2017

Rakovník - Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od 10. do 16. listopadu 2017.

U Bělče se srazila dvě auta. Dva lidé zemřeli, další tři transportoval vrtulník

Běleč - V lesním úseku poblíž obce Běleč na Kladensku se v sobotu patnáct minut před 17. hodinou čelně srazila dvě osobní auta. Nehoda má tragické následky: dva mrtví a tři zranění lidé. Po nehodě zůstaly osoby zaklíněné ve vozidlech. Na pomoc jim proto okamžitě letěl vrtulník. Pro dva z nich už bohužel zbytečně.

O titul Nejhezčí vánoční stromeček budou děti soutěži i letos

Rakovník – Také letos se vedení města Rakovník rozhodlo navázat na tradici a uspořádat soutěž O nejhezčí vánoční stromeček, která je určena dětem z rakovnických mateřských škol a žákům 1. stupně základních škol.