Hned v prvním utkání v základní skupině se střelecky dařilo kapitánce Kříženecké, která z trestného rohu vyrovnávala na 1:1 proti favorizovaným Skotkám, které nakonec český tým porazily 4:2.V druhém střetnutí, ve kterém Česká republika podlehla Rusku 1:5, patřila k oporám i Barbora Polcarová a ve velmi pohledném a dramatickém střetnutí s domácími Litevkami (2:3) zabojovaly i Hudečková a Zuzana Polcarová. V závěrečných dvou zápasech se střelecky probudila i Tereza Matoušková, která vstřelila gól Francii (1:2) a trefila se i v jediném vítězném utkání Česka proti Rakousku (4:0).
“ME jsem si užila, myslím, že jsme i přes sedmé místo svými výkony nezklamaly a pro všechny to byla další hokejová zkušenost,“ svěřila se po návratu reprezentační kapitánka Karolína Kříženecká.

Za turnajem se ohlédl i trenér Radek Ostaš:
“Věřil jsem v lepší umístění, ale po nevydařeném HMS ve Vídni se nám myslím podařilo vytvořit kolektiv hráček, který má perspektivu a určitě má i to lepší v této kategorii ještě před sebou. Byl jsem spokojený s přístupem hráček, získali jsme cenné zkušenosti z duelů s kvalitními evropskými týmy.“
“Přípravu na turnaj provázely finanční problémy, nepodařilo se sehrát dost přípravných zápasů a odpadla i některá soustředění, ale holky bojovaly ze všech sil a zejména v duelech s Francií a Litvou nám chybělo víc sportovního štěstí i přízně rozhodčích. Jsme rádi, že ve výběru byly i pozemkářky Rakovníka, protože konfrontaci s evropským hokejem budou moci zúročit i na klubové úrovni v květnu 2008, kdy se HC 1972 Rakovník zúčastní Poháru mistrů evropských zemí,“ doplnil manažer reprezentace žen v Litvě Miroslav Koloc.