"Kuba má výhodu, že bude jezdit žákovskou kategorii i příští rok, ale zároveň má na základě dosavadních výsledků a formy šanci už letos probojovat se mezi nejlepší desítku," předpověděl Hanušovy šance předseda Kanoistického klubu Jiří Holý a domácí reprezentant v konkurenci 75 elitních kajakářů jeho slova v sobotním závodě potvrdil, když ve své nejsilnější disciplíně obsadil desátou příčku.

Jeho skvělý výkon sledovali v rámci akce Hvězdy pro hvězdy Českého kanoistického svazu i úspěšní čeští reprezentanti Amálie Hilgertová a Vavřinec Hradilek, kteří nejen ukázali nejmladším adeptům své umění na trati, ale také se dětem věnovali na břehu a při autogramiádě.

Jakub Hanuš se představil i v nedělních sprintech, kde vybojoval nejlepší umístění v kategorii singlkanoistů na 13. příčce. Součástí sobotních i nedělních závodů v roztockých peřejích byly i závody družstev, ve kterých se nejvíce dařilo Olomouci, Hradci Králové, USK Praha a Brandýsu nad Labem. Spokojená byla i ředitelka závodu Radka Bačáková:" Děti byly spokojené, přálo nám počasí a vrchol sezóny v této kategorii se povedl."

Miroslav KOLOC

Braškov - Lány 2:3 pk, finále turnaje u příležitosti 700 let obce Družec / 19. 7. 2020
Loděnice se vrátila silná, Lány to zaskočilo. Šestkrát