Druhý rakovnický zástupce rezerva KST Rakovník ve stejné soutěži dvakrát podlehl Slavoji Obecnice a Spartaku Rožmitál a je osmý.

KK Rakovník - So. Králův Dvůr A 10:7

Hosté s bohatou tradicí nezačali v Rakovníku dobře a po úvodních čtyřhrách prohrávali 2:0, když si Lédl s Kolovratníkem celkem snadno poradili se zkušenou dvojicí Tůma - Kotrbatý a Štěpánek se Štenglem přehráli v pěti setech Řejhu s Křikavou.

Hned v úvodu dvouher byli diváci svědky nádherného utkání plného dlouhých výměn mezi Kolovratníkem a Kotrbatým, které host pro sebe rozhodl v koncovce pátého setu, další drama na pět setů Štengl-Tůma 2:3 znamenalo jen těsné vedení domácích 3:2. V dalším průběhu však Rakovník bodoval k vedení až 7:4, jenže hosté ještě zásluhou Kotrbatého a Tůmy snížili na 7:6. Závěr vyzněl ale jednoznačně pro domácí.

Body KK Rakovník: Kolovratník 3, Štěpánek 3, Lédl 2, Štengl 0, čtyřhry Kolovratník-Lédl a Štěpánek-Štengl.

KK Rakovník - So. Příbram A 10:4

Za stavu 1:1 po úvodních čtyřhrách, kdy dvojice Kolovratník-Lédl uhájila svoji dosavadní neporazitelnost, se oba soupeři dotahovali až do stavu 4:4. Pak ale přišla série výher Štěpánek-Sýkora 3:1, Kolovratník-Mráz 3:0, Lédl-Vrátný 3:0 a Štěpánek-Jaroš 3:0 a bylo rozhodnuto. Razítko pod druhé víkendové vítězství pak přidal desátým bodem Štengl výhrou nad Mrázem 3:1.

"I když se to výsledkově nezdá, Příbram byla těžším soupeřem s vyrovnanějším kádrem než Králův Dvůr, který měl za jedničkou Kotrbatým a dvojkou Tůmou přece jen výkonnostní mezeru. S výhrami a ziskem bodů jsme spokojení," okomentoval krajské víkendové duely v sokolovně pro Rakovnický deník lídr domácí sestavy Pavel Štěpánek.

Body KK Rakovník: Štěpánek 3, Kolovratník 3, Lédl 2, Štengl 1, čtyřhra Kolovratník-Lédl.