Po vydařených úvodních deblech domácí sice začali zlobit v první sérii dvouher, ale Rakovník si podle očekávání vybojoval pohodlný náskok 3:8. Prachatice sice stačily ještě korigovat na 6:8, ale devátý bod získal Vorlíček proti Heinzlovi a výhru potvrdil Hýža výhrou nad Siverou.

„Pokud jsme si chtěli udržet druhé místo před pražským El Niňo a Unionem Plzeň, museli jsme v Prachaticích bodovat, což se nám nakonec povedlo a pořád živíme naděje na finále třetí ligy a postup výše,“ okomentoval úspěch rakovnický vedoucí týmu Martin Kettner.

Prachatice – Rakovník 7:10

Body KST Rakovník: Hýža 3, Vorlíček 3, J. Pisár 2, Kettner 0, čtyřhry P. Pisár – Hýža a Vorlíček – J. Pisár.

I v druhém duelu Rakovník proti vedoucímu celku tabulky nezačal vůbec špatně a ujal se vedení 4:2. Domácí spoléhali hlavně na svoji jedničku Slapničku. Ten za stavu 7:7 přehrál rakovnickou jedničku Vorlíčka, J. Pisár sice ještě stačil srovnat v duelu s Končalem, jenže závěr patřil opět domácím.

Přesto byl vedoucí týmu Martin Kettner spokojený. „Se Strakonicemi jsme na podzim doma prohráli, tady jsme sehráli vyrovnané utkání a jen doufáme, že se s tímto týmem ještě utkáme ve finále soutěže. Jen škoda, že jsme neudrželi vedení z poloviny utkání,“ litoval rakovnický funkcionář.

Strakonice – Rakovník 10:8

Body KST Rakovník: J. Pisár 3, Vorlíček 2, P. Pisár 1, Hýža 1, čtyřhra P. Pisár – Hýža. (kol)