„Přemýšlel jsem o Krišim hodně, když mu Jihostroj neprodloužil smlouvu," prozradil předseda VK ČEZ Karlovarsko Jakub Novotný. Šestadvacetiletý univerzál působil v Jihostroji České Budějovice poslední tři sezony, pokaždé si zahrál extraligové finále. V posledních letech nastupuje Michal Kriško i v dresu národního mužstva.

„Chtěl jsem Michala ze tří důvodů: je to zkušený hráč závěrečných kol extraligového play-off, bude mít obrovskou chuť dokázat, že patří tam, kam patří, a chtěli ho trenéři Brom s Novákem, to mi k rozhodnutí stačilo," vypočítal Novotný.

Michal Kriško bude i po přestupu hrát o nejvyšší extraligové příčky a zároveň evropský Pohár CEV, druhou nejprestižnější klubovou soutěž.

„Chtěl jsem zůstat v pohárové Evropě, což se mi s Karlovarskem splní, a zároveň bojovat o medaile v extralize, Karlovarsko na to tým má," uvědomuje si. „Věřím, že dosáhneme minimálně stejného výsledku jako v loňské sezoně. A jestli tomu budu mít možnost pomoci, budu jedině rád."

Michala Kriška v posledním období trápily potíže s kolenem. Jeho nový zaměstnavatel mu okamžitě pomohl problémy řešit. „Samozřejmě jsme zdravotní stav hráče velmi řešili," uznal šéf klubu Novotný. „Lékař ho několikrát vyšetřil, jeden z našich sponzorů, společnost Nemos, nám pomohl zajistit nadstandardní péči u pana profesora Koláře, který nám hráče diagnostikoval. V nemocnici Nemos proběhlo i vyčištění kolene. Problémem nebyl křížový vaz, ale poškozená chrupavka. Nakonec jsme se rozhodli jít trochu do risku a hráči dát šanci. Nyní Michal rehabilituje a bude připraven na start přípravy týmu."

Autor: Jan Čech