V prvním pátečním semifinálovém duelu, v kategorii školní mládeže, se utkal teprve osmiletý Kamil Melč s o rok starším a urostlejším borcem z domácího týmu SK Box Lázně Třeboň – Filipem Rožboudem. Do 1.kola Kamil Melč vlétl dle jeho zvyku jako uragán, avšak po prvních razantnějších úderech od svého soupeře mu došla odvaha a prakticky se, až do zvuku závěrečného gongu úvodního kola, držel v uctivé vzdálenosti, což díky skvělé práci nohou a nezdolné kondici nebyl pro Kamila problém.

Do 2. kola nastoupil posílený o pokyny trenérů, výtečně se pohyboval a několika zásahy na hlavu svého soka nabodoval a toto kolo si u rozhodčích získal.
V úvodu posledního, minutového kola dostal svěřenec rakovnického oddílu opět tvrdší zásah na hlavu, a opakovala se situace kola prvního. Po verdiktu rozhodčích, Kamil prohrává na body 2:1. Souboj, s ohledem na tělesné dispozice jihočeského mladého bijce, připomínal boj Davida s Goliášem, tentokrát ale vyhrál „Goliáš", přestože byl pomalejší a neměl žádný styl, Kamila utloukl razancí svých úderů.

Ve druhém souboji o postup do finále se utkal rakovnický Miroslav Panoška s finalistou MČR 2016 Filipem Horvathem z týmu SKB České Budějovice. Mnohem zkušenější a techničtější jihočeský rohovník zcela ovládl první i druhé kolo. Do 3. kola již Miroslav Panoška nenastoupil, souboj vzdal a prohrál technickým KO.

V sobotu se oba chlapci BC TJTZ Rakovník „poprali" mezi sebou o bronzové medaile. Oba dva dali do souboje svá srdíčka, prakticky celá tři kola bylo možné vidět pěkný box o výměnách na obou stranách jako na houpačce. Přestože to není na turnaji takového formátu zvykem, rozhodčí šalamounsky tento duel ohodnotili jako nerozhodný a oba chlapci si zcela zaslouženě odváží z Evropského turnaje mládeže, v kategorii školní mládeže do 30 kg, bronzové medaile. Celkovým vítězem této kategorie se právem stal Filip Horváth (SKB České Budějovice).