Už v neděli 18.ledna je čakají právě duely s největšími pražskými rivaly o to, kdo z jak výhodné pozice půjde do únorového play off o český titul.

HC 1972 Rakovník - Slavia Hradec králové 4:3 (3:2)

Úvodní sedmiminutovka přinesla šance na jedné straně v podání B. Polcarové a Fojtíkové, na druhé straně zasáhla s jistotou gólmanka B.Matoušková proti Švenkové a Kolumpkové. Z prvního gólu se však radoval Hradec zásluhou Fouskové, která zapomenutá za obranou trefila přesně na 0:1. To byl však signál k ještě úpornějšímu náporu na hradeckou svatyni, který vyústil nejen ve vyrovnávající trefu B. Polcarové, ale i ve vedoucí branku Křikavové. Dalším nebezpečím byla i další akce B. Polcarové a T.matouškové, ale uhodilo na rakovnické straně z hokejky Venclové na 2:2. V 18. minutě přece jen přinesla poločasovou radost Rakovníku Predmeská z trestného rohu.
Po přestávce velmi pěkná akce po ose Křikavová-Fojtíková - T. Matoušková úspěch nepřinesla, a tak opět trestal Hradec na 3:3. Rozhodnutí přinesla 34. minuta a opět precizně provedený trestný roh se zakončením Predmeské na 4:3. V závěru pak ještě průnik hradecké Neplechové skončil na tyčce.

Výhru nepřeceňoval ani trenér Radek Ostaš: „V tomto duelu vyhrál spíš šťastnější tým, nám se nepodařilo dostat Hradec pod výraznější tlak a chybělo mi i častější zakončení.“ „Souhlasím, že vyhrál spíš šťastnější tým, určitě jsme na remízu, která by nás posunula blíž k branám play off, měli, “ připojila se trenérka Hradce Martina Poláková.

HC 1972 Rakovník - Bohemians Praha 2:3 (1:0)

Rakovnická snaha a bojovnost vydržela až do 39. minuty zápasu, potom přišlo tvrdé klokaní KO. Bohemka povzbuzená dopolední remízou proti HC Praga začala dobře a soustředěně i proti Rakovníku, kterému naopak chybělo více kombinace, rychlosti a dravosti. Přesto se HC 1972 dostal do vedení 1:0 po střele T. Matouškové, předvedl ještě několik slibných akcí, ale také se nevyvaroval chyb, které musela napravovat gólmanka B. Matoušková.

V druhém poločase se Bohemka nadechla vyrovnávající brankou Borské, na kterou stačila ještě zareagovat B. Polcarová z trestného rohu na 2:1, avšak to bylo z rakovnické strany téměř vše. Když už se zdálo, že hubený výsledek Rakovník ubrání, přišla 39. minuta a gól na 2:2 pod padajícím tělem Matouškové a vyrovnávající trefu Borské pak vítězně orazítkovala půl minuty před koncem Nyklová.
„Chyběla mi většinou naše hra rychlých přihrávek a pohybu,navíc šest gólů ve dvou zápasech je málo.Ani jednoho ze soupeřů jsme dnes hokejově nepřehráli.Některé hráčky zahrály lépe, některé hůře, ale jako tým jsme dnes neuspěli,“ vyjádřil se pro Rakovnický deník nespokojený trenér Radek Ostaš.

HC 1972 Rakovník: B. Matoušková - Predmeská, Kříženecká, Fojtíková, Brotánková, B. Polcarová, Křikavová, T. Matoušková, Hudečková, L. Holubová.

Trenér: Radek Ostaš.

AUTOR: Miroslav Koloc