„V loňském pohárovém play off nám prvenství uniklo jen těsně o rozdíl jediného setu, letos bychom rádi první pohárové vítězství získali,“ okomentoval ambice rakovnického Sokola Luboš Čermák.

S. Rakovník – Nesuchyně 5:5

Nesuchynští proti favoritovi začali díky výhrám Šeráka a Hetta velmi dobře a vedli 2:3, ale Rakovník po výsledcích Jansa ml. – Barsa 3:0, Stibor – Šerák 3:2 a Jansa st. – Barsa 3:0 stav otočil. Závěr ale patřil opět Nesuchyni, Hetto porazil Čermáka a Šerák v pěti setech Jansu ml.

N. Strašecí – Olešná 5:5

Strašecí brzy vedlo už 3:0, Olešná díky bodům Šebka a Lédla postupně stav srovnávala. V dramatickém závěru sice Pittner dostal Strašecí do vedení 5:3 výhrou nad Šebkem, ale P. Libovický podlehl Procházkovi a V. Libovický nestačil na Lédla.

Olešná – Nesuchyně 6:4

Utkání jako na houpačce, Nesuchyně vedla 0:3, pak začala série trojice Lédl, Šebek a Procházka, která vyvrcholila dramatickou koncovkou pátého setu, ve které Lédl přehrál Hetta 11:9.

S. Rakovník – N. Strašecí 6:3

Základ rakovnického úspěchu se zrodil z týmového výkonu, který ještě okořenil za stavu 3:2 v duelu jedniček týmů Jansa mladším vítězstvím nad Pittnerem.

Nesuchyně – N. Strašecí 6:4

Za stavu 3:3 se k nástupu nadechla Nesuchyně, Barsa sice ještě podlehl 2:3 V. Libovickému, ale duely Šerák – Pittner, Barsa – P. Libovický a Hetto – V. Libovický se staly kořistí vítězů.

Olešná – S. Rakovník 2:6

Očekávaný duel největších favoritů zvládl lépe Rakovník. Vyhrál zásluhou dvojice Jansa ml. – Stibor úvodní čtyřhru nad Šebkem s Procházkou 11:9 v pátém setu, Čermák a Jansa ml. získali body proti Šebkovi, Jansa st. zlepšeným výkonem rozstřílel Procházku. Nejlepším hráčem Olešné byl Lédl, který porazil Jansu st. a Čermáka.

Zlatý pohár Rakovnického deníku 2019 tak zvedli nad hlavu vítězové ze Sokola Rakovník a završili tak letošní úspěšnou sezonu.

Okresní pohár je stále populární soutěží pro všechny okresní týmy bez rozdílu výkonnosti, v minulosti patřily k vícenásobným vítězům například Red Crayfish Rakovník, KK Rakovník a KST Rakovník, na ně letos navázal rakovnický Sokol. Poděkování patří Rakovnickému deníku, všem účastníkům a za pořadatelství finále Šanovu a organizátorům z KK Rakovník,“ uvedl pro Rakovnický deník za vedení pohárové soutěže Jaroslav Kraus. 

Miroslav Koloc