Třetiligové zápasy stolních tenistů přinesly nečekanou porážku Šanova od Českých Budějovic a úspěšnou nedělní koncovku v Jandačově sále.


KST Rakovník - Pedagog Č. Budějovice 6:10

Hosté šli do vedení 3:4 po bitvě na pět setů mezi Čechem a Jandou, ale Bucifal proti Houškovi opět vyrovnal a vše se rozhodovalo až za stavu 6:6.Vlček nejprve neudržel slibné vedení proti Matějkovi a po druhém setu prohrál i dva další, o další bod přišel KST v singlu Čech - Bakalář 2:3 a Lédl marně kladl odpor Jandově útoku. Naděje domácích pak definitivně zhatila Vlčkova prohra s Houškou.
Body KST: Bucifal 2,Vlček 1,Čech 1,Lédl 1,čtyřhra Vlček - Bucifal.


TJ Šanov - Sokol Vodňany 10:4

Po vyrovnaných čtyřhrách domácí zabrali a vybojovaný náskok proměnili v očekávané vítězství. V šanovském dresu opět zářil Hejda, Jan Cafourek ukázal srdce bojovníka v bitvě 3:2 s Borovkou a přidal ještě další dva body. Výhru podepsal desátým bodem Koděra po výsledku 3:1 s Davidem.
Body TJ Šanov: Hejda 3, J. Cafourek 3,Volák 2,Koděra 1, T. Cafourek 0,čtyřhra Hejda - Volák.


KST Rakovník - Sokol Vodňany 10:8

Hned v úvodním deblu rozhodla pro domácí dvojici Kettner - Čech až koncovka pátého setu 13:11 proti Caltovi s Borovkou a na 2:0 zvýšili Vlček s Bucifalem. Důležitý bod vybojoval i Lédl v pěti setech s Davidem, ale hosté postupně vyrovnali hru i stav na 6:6.Vlček si poradil s Hachem, Čech s Davidem, ale Lédl v koncovkách setů nestačil na Borovku - 8:7. Vlček opět ve své obvyklé pohodě porazil 3:0 Caltu a o desátý bod bojoval Čech s Hachem. Bohužel v pátém setu prohrál 9:11. Vše tedy bylo na Bucifalovi, jenž zatím nebodoval, ale v rozhodujících chvílích prokázal pevnější nervy v souboji s Davidem. „Po sobotě jsme spokojení nebyli, s Budějovicemi bylo na lepší výsledek, nepříznivý vývoj beru i na sebe, jeden bod je málo. Proti Voticím jsme udrželi mírný náskok až do konce a s výhrou nad sousedem v tabulce jsme spokojeni,“ uvedl Jiří Vlček.


TJ Šanov - Pedagog Č. Budějovice 8:10

Duel vedoucích týmů tabulky přinesl drama se smutným závěrem pro domácí. Mohli jen litovat úvodní čtyřhry Hejda - Volák : Bakalář - Houška 2:3, nedařilo se ani T. Cafourkovi. Za stavu 5:5 podlehl i Volák Jandovi 2:3. Po výsledcích Hejda - Janda 3:0 a J. Cafourek - Houška 3:2 Šanov naposledy srovnal na 8:8, ale ani Koděra s Matějkou, ani Volák s Bakalářem domácí nepodrželi.


Body TJ Šanov: Hejda 4, J. Cafourek 3,Volák 0, T. Cafourek 0,Koděra 0,čtyřhra T. Cafourek - Koděra.