Rakovník – Bohemians 4:1

Po vyrovnané první desetiminutovce, kdy v největší domácí šanci byly Přibíková s Kantoříkovou, načala skóre utkání Jiroušková a na poločasových zasloužených 2:0 zvyšovala Bašová.

V úmorném horku měl i druhý poločas velmi dobrou úroveň, hráčky Bohemians se více osmělily do útočení a výsledkem byly dva trestné rohy a střela Svobodové, ale bez gólového efektu. Ten připravila divákům dvakrát Přibíková, v poslední minutě měla poslední slovo s čestným úspěchem Bohemians Jindráková.

A pak už mohla propuknout rakovnická radost ze zisku zlata a mistrovského titulu. S pohárem nad hlavou a medailemi na krku byl čas i na krátké povídání s trenérkou Klárou Přibíkovou. „Tento zápas už jsme hrály s náskokem, soutěž jsme absolvovaly bez porážky, a tak jsme to chtěly dotáhnout do konce a zápas si užít. Chtěla jsem, aby holky dávaly přihrávky před branku, byly rychle u míčku, to se nám povedlo, v horku zasluhují veliké uznání,“ byla moc spokojená trenérka rakovnických děvčat.

S celou sezonou je trenérka moc spokojená. A jak to bude v té příští? „Holky neztratily ani bod, je vidět pokrok celého týmu. Zato je zlato, takže je spokojenost,“ uvedla trenérka. „V příští sezoně tento tým postoupí do kategorie dorostenek, takže nás čeká nová výzva,“ dodala Klára Přibíková.

Branky: Přibíková 2, Jiroušková, Bašová – Jindráková. Poločas: 2:0.
HC 1972 Rakovník: Krausová – Ferštlová, Jirkovská, Bašová, Kantoříková, Jiroušková, Rašíčková, Valdhansová, Zusková A., Zusková N., Olivová, Přibíková, Jagerová. Trenéři Klára Přibíková a Jan Ostaš.

Miroslav Koloc