„Sobotní utkání jsme si prohráli sami po našich zbytečných chybách. Sice jsme 1:0 vedli, ale poté jsme začali faulovat, Plzeň měla spoustu přesilovek, které čtyřikrát využila," popsal příčiny sobotní porážky hrající trenér HBC Rakovník Milan Sýkora, podle nějž však byla Plzeň hratelná.

„Pokud jsme dodržovali taktické plány, jako tomu bylo v první třetině, kdy jsme byli ve většině soubojů první, bylo to vyrovnané, ale když pak nabídnete takovému soupeři tolik přesilovek, tak je to špatně, neboť takové zápasy rozhodují hlavně přesilovky a oslabení. Navíc se nechali vyloučit hlavně zkušení hráči."

Také nedělní duel s mistrovskými Pardubicemi nabídl v první části vyrovnanou partii. „Určitě jsme nezačali špatně, drželi jsme s mistrem republiky do poloviny zápasu krok, ale nedodržování taktických pokynů trenéra zapříčinilo, že jsme ve třetí části dostali od Pardubic čtyři góly a vypadá to jako výprask. Přitom oni dali z 23 střel sedm gólů, zatímco my jsme naše gólovky proměnit nedokázali, což rozhodlo. Kdyby byl po dvou třetinách stav třeba 3:3, možná by to vypadalo jinak," míní vedoucí týmu Miroslav Tlustý. Ten označil jako příčinu domácích nezdarů kromě chybějícího klidu v zakončení také fakt, že tým málo střílí. „Neměli bychom vymýšlet nějaké ekvilibristiky, prostě do toho plácnout, jako to dělali oni. My jsme však pořád něco vymýšleli a pak jsme neměli tolik střel ani dorážek."