TJ TZ Rakovník – BK Brandýs n.L. B 59:65

Do utkání vstoupili o něco lépe domácí, kteří si od počátku udržovali mírný náskok. Po první třetině vedli o tři body, v poločase zvýšili Rakovničtí vedení na 6 bodů. Vyrovnaný průběh mělo i třetí dějství, které hosté vyhráli o jediný bod a do poslední čtvrtiny tak šli Rakovničtí s pětibodovým náskokem. Hosté však v závěrečné části prokázali větší chuť po vítězství a Rakovnické nakonec porazili o šest bodů – 59:65.

„Proti Brandýsu jsme více než polovinu utkání předváděli slušný výkon a po celou dobu jsme si udržovali náskok osmi, deseti až třinácti bodů. Druhou část utkání jsme však vůbec nezvládli, dělali jsme zbytečné chyby a zápas jsme si prohráli sami," nebyl příliš spokojen se sobotním výkonem basketbalista TJ-TZ Rakovník Martin Borský.

TJ TZ Rakovník – BK Sadská 71:48

Poslední domácí utkání na rakovnické palubovce začalo lépe pro domácí, kteří byli od úvodu lepším týmem, což dokládá stav po první čtvrtině – 25:12. Druhou část sice domácí prohráli a hosté snížili na rozdíl osmi bodů. Žádné drama se však nekonalo. Třetí čtvrtinu vyhráli opět domácí, kteří navýšili svůj náskok již na dvacet bodů a s přehledem si dokráčeli pro vítězství.

„V neděli jsme sice pokračovali v podobném výkonu, jako jsme předváděli v druhé části sobotního utkání, ale na Sadskou to nakonec stačilo. Už je asi vidět, že je konec sezony. Pozitivem je, že jsme dali příležitost i mladým klukům. Nyní nás čekají poslední dva zápasy se stejnými soupeři, jako tento víkend, akorát u nich a zde se rozhodne o našem konečném umístění. Pokud vyhrajeme v Brandýsu, skončíme pátí, v případě prohry pokud Brandýs obě utkání vyhraje a mi porazíme Sadskou, bude rozhodovat skóre ze vzájemných zápasů, které máme v tuto chvíli mnohem lepší my, ale bude to ještě otevřené," nechal se slyšet Martin Borský.

TJ-TZ Rakovník: M. Borský, Aovi, Kaše, Kovář, J. Borský, Ptáček, Čech, Horník, Loula, Daněk, Beneš, Kolář.